Budimex - budowa obwodnicy Łańcuta jeszcze w tym roku

Budimex - budowa obwodnicy Łańcuta jeszcze w tym roku

Rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Łańcuta (Podkarpackie) planowane jest na wrzesień 2019 r. Inwestycja, która ma kosztować niemal 116 mln zł, powinna być gotowa do września 2021 roku.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Joanna Rarus, jeszcze w marcu złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). O decyzję, w imieniu GDDKiA, wystąpi wykonawca obwodnicy - firma Budimex.

Harmonogram zakłada rozpoczęcie budowy we wrześniu br., jednak uzależnione jest to od tego, kiedy wydana zostanie decyzja ZRID - dodała Rarus.

Obwodnica Łańcuta będzie miała niemal 6 km długości. Inwestycja realizowana jest w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". Oznacza to, że wykonawca m.in. zaprojektuje, uzyska wymagane prawem decyzje, a także wybuduje i odda do użytkowania odcinek drogi krajowej nr 94, który będzie obwodnicą Łańcuta.

Jak podkreśliła rzeczniczka, na etapie prac projektowych wykonawca zaproponował nowe rozwiązania, do których zgłoszone zostały wnioski władz samorządowych. Wśród zmian zaproponowanych przez samorząd jest m.in. dodatkowy wjazd i wyjazd ze szpitala powiatowego oraz Centrum Kształcenia i Zespołu Szkół Technicznych do drogi krajowej nr 94. Zaprojektowano też nowe zatoki autobusowe lub zmieniono lokalizację istniejących.

Obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy. Po obu stronach drogi powstaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Inwestycja zakłada również wybudowanie kilku rond.

Źródło:PAP

Redakcja ATB

Reklama
Powiązane artykuły