[ATB] Budownictwo

Budimex: kurs papierów idzie w górę

Data publikacji:

W czwartek papiery budowlanej grupy drożały nawet o 6,8 proc., do 131,6 zł. Oznacza to, że w dwa tygodnie kurs wzrósł o 22 proc.

W ostatnich dniach analitycy zmienili podejście do spółki i jej wycen. DM Santander uważa, że rentowność grupy w średnim terminie będzie jednak lepsza od oczekiwań. Zdaniem analityków poprawy zysków należy oczekiwać w II półroczu, co powinno się przełożyć na lepsze postrzeganie firmy przez inwestorów. Przyszły rok powinien pokazać dalszą poprawę, bo do realizacji będą wchodzić kontrakty podpisane na lepszych warunkach.

DM Millennium również przekazał trochę informacji po spotkaniu zarządu z analitykam, w raporcie z 5 marca eksperci napisali, że zarząd Budimeksu ma więcej optymizmu odnośnie do perspektyw na 2019 r.: firma koncentruje się na segmentach bardziej specjalistycznych i mniej eksponowanych na narastający problem braku prostej siły roboczej. Budimex, jako jeden z najsilniejszych podmiotów w branży, może też skorzystać na problemach innych dużych wykonawców i przejmować zrywane kontrakty.

Tydzień temu zarząd spotkał się z dziennikarzami. Prezes mówił wtedy, że ten rok zapowiada się jako rok stabilizacji po trudnym 2018 r.

Źródło:parkiet.com

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.