Budimex: kurs papierów idzie w górę

Budimex: kurs papierów idzie w górę

W czwartek papiery budowlanej grupy drożały nawet o 6,8 proc., do 131,6 zł. Oznacza to, że w dwa tygodnie kurs wzrósł o 22 proc.

W ostatnich dniach analitycy zmienili podejście do spółki i jej wycen. DM Santander uważa, że rentowność grupy w średnim terminie będzie jednak lepsza od oczekiwań. Zdaniem analityków poprawy zysków należy oczekiwać w II półroczu, co powinno się przełożyć na lepsze postrzeganie firmy przez inwestorów. Przyszły rok powinien pokazać dalszą poprawę, bo do realizacji będą wchodzić kontrakty podpisane na lepszych warunkach.

DM Millennium również przekazał trochę informacji po spotkaniu zarządu z analitykam, w raporcie z 5 marca eksperci napisali, że zarząd Budimeksu ma więcej optymizmu odnośnie do perspektyw na 2019 r.: firma koncentruje się na segmentach bardziej specjalistycznych i mniej eksponowanych na narastający problem braku prostej siły roboczej. Budimex, jako jeden z najsilniejszych podmiotów w branży, może też skorzystać na problemach innych dużych wykonawców i przejmować zrywane kontrakty.

Tydzień temu zarząd spotkał się z dziennikarzami. Prezes mówił wtedy, że ten rok zapowiada się jako rok stabilizacji po trudnym 2018 r.

Źródło:parkiet.com

Redakcja ATB

Reklama
Powiązane artykuły