[ATB] Budownictwo

Budimex - potencjalna kontynuacja kolejowej inwestycji za Astaldi

Data publikacji:

Oferta Budimexu została oceniona przez PKP PLK najwyżej w postępowaniu na modernizację jednego z odcinków linii kolejowej nr 7 między Warszawą a Lublinem, za którą pierwotnie odpowiadało konsorcjum włoskiego Astaldi.

  • Postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia obejmuje prace na blisko 40-kilomtrowym odcinku Dęblin - Nałęczów.
  • Budimex wycenił swoje usługi na 616,41 mln zł netto.
  • Prace mają zostać wykonane w terminie do 31 października 2020 r.

Spółka zastrzegła, że uzyskanie najwyższej oceny nie oznacza wyboru oferty jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie nie zostało jeszcze ostatecznie zakończone. Budimex obecnie realizuje kontakty dotyczące modernizacji trasy Warszawa - Lublin na odcinkach oznaczonych literami A (Otwock - Pilawa) oraz B (Pilawa - Dęblin).  

Pierwotnie prace na odcinku Dęblin - Nałęczów, oznaczonym literą C, prowadziło konsorcjum firm Astaldi, PBDiM z Mińska Mazowieckiego, Zhol zhoundeushi Company (Kazachstan). Wartość umowy podpisanej w maju 2017 r. wynosiła ok. 757 mln zł netto. 

Na przełomie września i października 2018 r. Astaldi poinformowało o zejściu z tego kontraktu oraz prac na linii Wrocław - Poznań. W obu przypadkach jako powód wskazano m.in. złą współpracę z PKP PLK oraz brak realnych mechanizmów waloryzacji umów budowlanych. PKP PLK są odmiennego zdania i wskazują na zaniedbania ze strony włoskiej firmy. Zarządca kolejowej infrastruktury wziął na siebie uregulowanie zaległych płatności wobec podwykonawców. 

Źródło:WNP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.