Budimex SA z nagrodą Budowa Roku 2018 za fabrykę Nuctech

Budimex SA z nagrodą Budowa Roku 2018 za fabrykę Nuctech

Lider branży budowlanej w Polsce po raz kolejny został wyróżniony za swoją realizację. Tym razem Sąd Konkursowy XXIX edycji konkursu Budowa Roku nagrodził Budimex SA za zbudowanie wielofunkcyjnej fabryki dla chińskiego koncernu Nuctech w podwarszawskiej Kobyłce - donosi portal Puls Biznesu.

Nagroda Budowa Roku jest przyznawana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, a jej celem jest wyłonienie obiektów budowalnych wyróżniających się m.in. nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jakością prowadzonych prac oraz bezpiecznym środowiskiem pracy. Inwestycja wykonana przez Budimex SA otrzymała nagrodę I stopnia w kategorii obiektów przemysłowo-produkcyjnych. 

– Nagroda Budowa Roku to dla nas zawsze ogromne wyróżnienie, bo jury ocenia nie tylko wykonanie inwestycji czy jej innowacyjność, lecz także bierze pod uwagę kryteria, na które Budimex od lat kładzie szczególny nacisk. Mowa m.in. o dobrej organizacji pracy, a co za tym idzie także o ochronie zdrowia i życia osób na placu budowy – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA. 

Nagrodzony obiekt jest zlokalizowany w podwarszawskiej Kobyłce i stanowi jedyny w Europie oraz czwarty na świecie (po fabrykach w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Brazylii) zakład tego typu. Budimex SA stworzył nową halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią socjalno-biurową, a także specjalną wiatę do testów oraz obiekty towarzyszące i infrastrukturalne.

Budimex jest wykonawcą, który rokrocznie otrzymuje nagrody za realizacje w różnych sektorach swojej działalności. W poprzedniej edycji konkursu Budowa Roku firma została potrójnym zwycięzcą. Docenione zostały: wykonanie łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze oraz zaprojektowanie i budowa odcinka drogi ekspresowej S5 na trasie Poznań – Kraków. Tytułem wyróżniono również budowę Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Źródło:Puls Biznesu

WA

Reklama
Powiązane artykuły