[ATB] Budownictwo

Budimex - spadek zysku w czwartym kwartale 2018

Data publikacji:

Grupa Budimex opublikowała szacunkowy skonsolidowany zysk netto za ostatni kwartał minionego roku. Był on znacznie niższy o tego, który grupa notowała w czwartym kwartale 2017 r.

Jak podał Budimex, skonsolidowany wynik finansowy netto grupy za czwarty kwartał 2018 r. wyniósł 75 mln zł, co stanowi spadek o 52 mln zł (-41 proc.) w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego.

Wynik netto segmentu budowlanego za czwarty kwartał 2018 r. wyniósł 50 mln zł, co oznacza spadek rok do roku o 67 mln zł (-57 proc.).

Według Budimexu padek skonsolidowanego wyniku netto w części budowlanej wynika przede wszystkim z niemożliwego do przewidzenia wzrostu cen materiałów i usług oraz braku realnej waloryzacji cen w kontraktach długoterminowych. Co więcej dane te nie były jeszcze badane przez biegłego rewidenta.

W reakcji na te wiadomości akcje Budimexu na GPW tanieją o ok. 4 procent.

Źródło:WNP

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.