[ATB] Budownictwo

Budimex wybuduje S3 na odcinku Brzozowo - Rzęśnica

Data publikacji:

Budimex podpisał umowy z Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3. W imieniu firmy umowę podpisał prezes Zarządu, Dariusz Blocher.

W ramach zadania: Budowa drogi S3 na odcinku Miękowo – koniec obwodnicy Brzozowa wraz z rozbudową odcinka Miękowo – Rzęśnica, Budimex dostosuje drogę krajową nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo – Miękowo waz z budową obwodnicy Brzozowa oraz na odcinku Miękowo (koniec obw. Miękowa) – Rzęśnica (węzeł Rzęśnica z węzłem). Kontrakt realizowany jest w systemie „projektuj i buduj”.
Pierwsze z zadań, Brzozowo – Miękowo, obejmuje odcinek o długości 22,4 km. Budowa drogi S3 przebiega głównie przez tereny leśne. W ramach kontraktu wybudowane zostaną: wiadukty, przejścia dla zwierząt górą, przepusty melioracyjne z funkcją przejścia dla zwierząt, most z funkcją przejścia zwierząt) oraz węzły: Brzozowo, Przybiernów, Babigoszcz i miejsca obsługi podróżnych.
Wartość umowy na budowę odcinka Brzozowo – Miękowo wynosi 293,13 mln zł netto.
Drugie zadanie będzie wymagało rozbudowy istniejącej drogi S3 na odcinku od obwodnicy Miękowa, od węzła Goleniów Północ do węzła Rzęśnica, gdzie droga wymaga dostosowania do obecnych parametrów drogi ekspresowej. To odcinek o długości 3,8 km. Wybudowany zostanie węzeł drogowy Kliniska, a także przebudowany zostanie węzeł Rzęśnica na połączeniu drogi S3 z DW-142. Zlikwidowane zostaną istniejące leśne parkingi i zjazdy do lasu, powstaną przejścia dla zwierząt i wygrodzenia zabezpieczające przed wtargnięciem zwierzyny na jezdnię. Łącznie wybudowanych zostanie 5 obiektów inżynierskich (2 przejścia górne dla zwierząt, wiadukt na węźle Kliniska i na węźle Rzęśnica oraz kładka dla pieszych), dodatkowo istniejący obiekt na rzece Inie zostanie dostosowany jako obiekt pełniący funkcję przejścia dla zwierząt.
Wartość umowy na budowę odcinka Miękowo – Rzęśnica wynosi 102,66 mln zł netto.
Odcinek Brzozowo – Rzęśnica stanowi część północnego odcinka DK nr 3, łączącego Szczecin i południe Polski z wybrzeżem morskim i terminalem promowym w Świnoujściu.

Termin zakończenia prac dla obu odcinków wynosi 34 miesiące od daty zawarcia umowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji Robót (etap realizacji Robót) nie wlicza się okresów zimowych.

Źródło: media.budimex.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.