[ATB] Budownictwo

Budimex wykona stację Idzikowice. Umowa podpisana

Data publikacji:

Dziś zawarty został wart blisko 158 mln zł kontrakt na budowę stacji Idzikowice. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały ją z konsorcjum, na którego czele stoi Budimex.

Chodzi o zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Idzikowice w ramach projektu Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa Etap II.
Wykona je konsorcjum Budimex (udział 80 proc.) oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji.
W ramach zamówienia przebudowanych ma być 10 torów. Siedem z nich zostanie wykonanych nowym materiałem 60E1m, natomiast tory 10,12 i 15 materiałem staroużytecznym ze stacji Idzikowice. 
Po wykonaniu zamówienia prędkość maksymalna ma wzrosnąć do 120 km/h dla pociągów towarowych i do 230 km/h dla pociągów pasażerskich przy naciskach do 22,5 tony na oś. 
Na łącznicach nr 573 i 574 Idzikowice – Radzice maksymalna prędkość ma wynieść 100 km/h. Długość pociągów może sięgnąć do 800 metrów. 
Termin realizacji umowy upływa w czerwcu 2020 roku.

W przetargu na to zadanie wszystkie oferty przekroczyły planowany budżet. Wybrana oferta była drugą licząc od najtańszych. Oferta z najniższą ceną, złożona przez Porr została wykluczona.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.