[ATB] Budownictwo

Budowa autostrady A2 na odcinku od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego

Data publikacji:

Trwa budowa 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Warszawy (węzeł Lubelska) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Postępami prac pochwaliła się na twitterze Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do galerii i sprawdzić, jak posuwa się budowa autostrady A2, która docelowo połączy zachodnią i wschodnią granicę naszego kraju.

651 kilometrów - tyle docelowo wyniesie długość autostrady A2. Trasa połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską. Dziś Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pokazała na twitterze zdjęcia z placu budowy 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Warszawy (węzeł Lubelska) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Odcinek drogi za ponad pół miliarda złotych

Realizacja odcinka autostrady A2 od Warszawy (węzeł Lubelska) do obwodnicy Mińska Mazowieckiego podzielona została na dwa zadania:

  • od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości 5,6 km
  • od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości 9 km

Umowy na realizację obu zadań zostały zawarte w lipcu 2017 roku. Wykonawca, firma POLAQUA, zrealizuje kontrakty do czerwca 2020 roku za łączną kwotę 502,5 mln zł.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.