[ATB] Budownictwo

Budowa dróg ekspresowych w woj. lubelskim.

Data publikacji:

Podpisano ostatnią z trzech umów na opracowanie dokumentacji trasy S17 od Zamościa do granicy z Ukrainą. Chodzi o 55-kilometrowy fragment ekspresówki. - donosi portal dziennikwschodni.pl

Wykonawca dokumentacji, firma IVIA, zaproponuje bardziej szczegółowe rozwiązania dla określonego w decyzji środowiskowej przebiegu trasy, z uwzględnieniem obsługi ruchu lokalnego. Koszt projektu to 9,7 mln zł, a czas jej opracowania to 17 miesięcy.

Podpisanie umowy oznacza, że 120-kilometrowy odcinek trasy S17 od Piask do Hrebennego będzie w trakcie opracowywania dokumentacji przygotowawczej. Przetarg na prace projektowe podzielono na trzy części.

Podpisaliśmy umowę dla ostatniej z nich, obejmującej cztery odcinki realizacyjne o długości ponad 54 km, od węzła Zamość Wschód przez obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego do granicy. W opracowaniu jest już dokumentacja na pozostałe dwie części obejmujące w sumie pięć odcinków, od Piask do węzła Zamość Wschód – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga S17 od Kurowa do Warszawy jest w budowie, a pierwsze nowe fragmenty będą oddawane do użytku już w czerwcu.

W chwili obecnej w budowie, lub na zaawansowanym etapie prac przygotowawczych są niemal wszystkie odcinki ekspresówek biegnących przez wspomniany region. Przygotowywana jest dokumentacja dla S12 od Piask do Dorohuska. Z kolei mazowiecki oddział GDDKiA jest po serii konsultacji społecznych i szykuje się do złożeniu wniosku o decyzję środowiskową na trasę pomiędzy Puławami a Radomiem.

S19 od stolicy województwa do granicy z województwem podkarpackim czeka już tylko na ostatnią decyzję zezwalającą na budowę. Natomiast patrząc na północ, od końca obwodnicy Lublina, przez Lubartów, do granicy z woj. mazowieckim i dalej do granicy z woj. podlaskim, również trwa sporządzanie dokumentacji przygotowawczej. Wszystkie drogi, nad którymi obecnie pracują projektanci mają powstać do 2025 roku.

Źródło: dziennikwschodni.pl

fot.pixabay

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.