[ATB] Budownictwo

Budowa oceanarium ruszy w 2020 roku

Data publikacji:

Nie w tym, jak wcześniej zapowiadano, ale w 2020 roku rozpocznie się budowa oceanarium przy stadionie zobacz na mapie Gdańska w Letnicy. W kolejnym etapie powstanie całoroczna plaża z basenami oraz centrum medyczne i hotel. Całość powinna być gotowa w 2022 roku.

Blisko dwa lata temu PFI Future z Wrocławia dostało od miasta zielone światło na budowę kompleksu rozrywkowego Nautilus, którego główną atrakcją będzie oceanarium, w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto udostępniło inwestorowi grunt warty ponad 50 mln zł w sąsiedztwie bursztynowego stadionu, a ten zobowiązał się sfinansować i zrealizować wartą ok. 450-500 mln zł inwestycję.

W październiku zeszłego roku, na konferencji w Letnicy, przedstawiciele inwestora zapowiadali, że na wiosnę uzyskają pozwolenie na budowę, a pierwsza łopata na terenie kompleksu zostanie wbita jesienią 2019. Tak się jednak nie stanie.

Jesteśmy na etapie zamykania prac projektowych, mamy gotową dokumentację do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę, czekamy na ostatnie decyzje administracyjne - przekonuje Anna Guzik z PFI Future. - Jeszcze w tym roku ruszą prace przygotowawcze, w tym uzdatnianie terenu. Następnie w 2020 roku rozpoczniemy roboty budowlane.

W drugim etapie powstanie cała reszta, czyli hotel i Egzotyczna Laguna, w której powstanie całoroczna plaża, atrakcje wodne, sauny oraz basen w jaskini oddzielony przeźroczystą szybą od akwarium z rekinami. Równolegle rozpocznie się budowa części medycznej. W kompleksie powstanie także strefa gastronomiczna i handlowa.

Według szacunków inwestora kompleks ma odwiedzać co roku ok. 2,5 mln osób. Z zeszłorocznych zapowiedzi wynika, że bilet wstępu powinien kosztować poniżej 40 zł.

Źródło: trójmiasto.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.