Budowa S5 - GDDKiA wzywa Włochów do powrotu na plac budowy

Budowa S5 - GDDKiA wzywa Włochów do powrotu na plac budowy

Włoskie konsorcjum Toto Costruzioni Generali odstąpiło od kontraktu na odcinku S5 między Poznaniem a Wronczynem. GDDKiA w trybie pilnym wezwała firmę do powrotu na plac budowy.

16 km ekspresowi S5 miało być gotowe w listopadzie 2017 roku, ale termin oddania drogi stale był przesuwany. Prace, które prowadziło włoskie konsorcjum miały być ukończone ostatecznie już kilka miesięcy temu.

W piątek pracownicy Toto Costruzioni Generali opuścili plac budowy. Firma poinformowała GDDKiA o odstąpieniu od kontraktu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje, że wykonawca wróci na budowę i dokończy pracę – podaje Polska Agencja Prasowa.

Nie ma pewności, kiedy kierowcy pojadą tym odcinkiem drogi między autostradą A2 a Wronczynem. Zerwanie kontraktu, przejęcie placu budowy i wybór nowej firmy może potrwać nawet półtora roku.

Generalna Dyrekcja nie zamierza negocjować zmiany warunków kontraktu, by Włosi dokończyli ten odcinek.

Zamawiający wezwał w trybie pilnym wykonawcę do powrotu na plac budowy począwszy od poniedziałku 10 czerwca 2019 r. i wznowienia prac – poinformował PAP rzecznik prasowy GDDKiA Jan Krynicki.

Zdaniem GDDKiA pismo wypowiadające umowę jest bezpodstawne i niezasadne.

Źródło:money.pl

WA

Reklama
Powiązane artykuły