[ATB] Budownictwo

Budowlańcy pożądani na rynku pracy

Data publikacji:

Prognozy ekonomistów Banku Pekao na nowy rok przygotowują na znaczny wzrost płac w budownictwie, ze względu na duży deficyt kadr, co przekłada się na liczbę wakatów.

W roku 2019, poza stale rosnącym popytem na pracowników IT, wzrośnie również zapotrzebowanie na budowlańców.  Ich dolne stawki na umowie o pracę w 2018 roku wynosiły 11–12 tys. zł brutto miesięcznie. Na projektach infrastrukturalnych zarabiali oni nawet po 23 tys. zł miesięcznie. 

Popytowi na budowlańców, w tym na inżynierów czy operatorów maszyn budowlanych, będzie sprzyjać duża skala planowanych w 2019 r. inwestycji drogowych i kolejowych. Jeśli doliczyć do tego nowe inwestycje w biurowce, mieszkania czy magazyny, nie dziwi fakt, że według badań agencji zatrudnienia Randstad niemal cztery na dziesięć firm budowlanych planuje w pierwszym półroczu 2019 r. wzrost zatrudnienia, a 43 proc. szykuje się na wzrost płac. Takie plany ma też co trzecia z firm logistycznych, którym sprzyja szybki rozwój e-handlu.

Źródło:Rzeczpospolita

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.