[ATB] Aktualności Camso

Camso - Drożej, ale z dłuższą gwarancją

Data publikacji:

Firma Camso, dawniej Comoplast Solideal zajmuje się produkcją i sprzedażą opon, gąsienic oraz systemów gąsienicowych do maszyn i pojazdów różnego przeznaczenia. Przedsiębiorstwo znane jest w branży budowlanej ze wysokiej jakości produktów. Niestety za tą jakość będzie trzeba nieco więcej zapłacić. Choć z drugiej strony niektóre produkty będą miały rozszerzoną gwarancję.

Kiepskie wiadomości dla wszystkich, którzy planowali wiosną zakup produktów marki Camso zaprojektowanych z myślą o ładowarkach, wózkach widłowych czy bardzo szerokiej grupie maszyn wykorzystywanych w budownictwie. W związku ze wzrostem cen surowców podjęto decyzję o zwiększeniu cen produktów o 8%. Zmiana wchodzi w życie od 1 kwietnia 2017 roku i dotyczy zarówno opon, jak i gąsienic produkowanych do maszyn z działów transportu wewnętrznego oraz budowlanego (od wozideł, przez koparki, na pojazdach gąsienicowych kończąc). Wzrost cen nie dotyczy produktów projektowanych z myślą o maszynach rolniczych, pojazdach ATV i UTV oraz motocyklach terenowych.
Wzrost ceny wpłynie na wszystkich klientów rynku wtórnego na całym świecie, ale będzie się różnił w zależności od linii produktów i regionów."Ceny surowców znacznie wzrosły i oczekuje się dodatkowych podwyżek" – tłumaczy Derek Bradeen, Dyrektor ds. marki i komunikacji w firmie Camso. "W obliczu tej rzeczywistości zmuszeni jesteśmy do odzwierciedlenia tego w wycenie naszych produktów" – dodaje.
Jak zapewnia producent zmiana dotyczy jedynie cen. Ich proces produkcji oraz jakość nie ulegną zmianie.

Dłuższa gwarancja

Jest jednak i dobra wiadomość. Oprócz zmiany cen podjęto również decyzję o rozszerzeniu warunków gwarancji dla dwóch grup produktów. Mowa o gąsienicach klasy premium (m.in. do minikoparek, podnośników czy mini ładowarek): MEX HXD i MEX SD. Według Camso jest to kolejny argument potwierdzający, że ich produkty są najtwardsze i najbardziej wydajne na rynku.
W przypadku gąsienic linii MEX HXD gwarancja jest przedłużona z 30 miesięcy lub 2500 godzin do 36 miesięcy lub 3000 godzin – w zależności od tego co nastąpi wcześniej. Gwarancja dla gąsienic MEX SD została również przedłużona o 6 miesięcy. Zamiast wcześniejszych 18 miesięcy lub 1500 godzin obecnie jest 24 miesiące lub 2000 godzin.
"Dzięki ulepszonym projektom gąsienic, procesowi testów oraz wysokiej jakości mieszanek gumowych możemy zapewnić najlepszą gwarancję w branży." – komentuje David De Waele, Dyrektor ds. Zarządzania Produktem. Nowe gąsienice HXD oferowane przez Camso zostały zaprojektowane z dużo grubszym korpusem (karkas), dzięki czemu zapewniają większą ochronę przeciwko przebiciom czy obcinaniu krawędzi. A to z kolei przekłada się na ogólnie lepszą odporność na uszkodzenia i w konsekwencji mniejszy czas przestojów.
"Bardzo cieszymy się, że jesteśmy w stanie rozszerzyć nasze warunki gwarancji. Ten program jest jednym ze sposobów, aby zapewnić naszym klientom wyjątkową obsługę" – dodaje David De Waele.
Gwarancja na gąsienice Camso obowiązuje od daty zakupu i zabezpiecza przed wadami materiałowymi i defektami fabrycznymi. Zmiana warunków gwarancji już obowiązuje. Roszczenia gwarancyjne można uzyskać bezpośrednio sprzedawcy firmy Camso.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.