[ATB] Aktualności

Camso – nowe, niebrudzące opony

Data publikacji:

Firma Camso jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, wytwarzania i dystrybucji opon, felg przemysłowych, gąsienic gumowych i systemów podwozi do aplikacji poza drogowych (off-the-road), na potrzeby transportu wewnętrznego, budownictwa, rolnictwa i sportów motorowych. W listopadzie bieżącego roku firma przedstawiała swoje 2 zupełnie nowe, niebrudzące opony Solideal PON 555 NM oraz PON 550 NM.

Rosnące udział prac wewnątrz pomieszczeń wymaga od producentów opon dostarczania produktów nie pozostawiających czarnych śladów oraz gumowego pyłu na podłogach hal produkcyjnych, magazynów itd. Według Thierry Michela, dyrektora wykonawczego linii produktów do transportu wewnętrznego w firmie Camso, niebrudzące opony stały się koniecznością już dla około 30% zastosowań wózków widłowych. Stosowane dotąd rozwiązania nie były jednak w stanie zapewnić odpowiedniego kompromisu pomiędzy oferowaną żywotnością, a wydajnością. Podążając za oczekiwaniami klientów, firma Camso wprowadza na rynek 2 niebrudzące opony, które zapewniają wymaganą wytrzymałość i jednocześnie zwiększają wydajność w pracy. Prezentowane opony cechują się zmniejszonymi oporami toczenia, co skutkuje niższym nagrzewaniem się bieżnika oraz ogranicza zużycie paliwa lub pobór energii z akumulatorów wózka widłowego. Opony są w kolorze szarym. Wykonano je z ulepszonej mieszanki naturalnego kauczuku, która zapewnia brak brudzenia powierzchni, zmniejszone łuszczenie się i większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, unikalna dwustopniowa konstrukcja opon zmniejsza nagrzewanie się i wydłuża okres eksploatacji. Nowe 2 opony są uzupełnieniem znanej serii Solideal PON przeznaczonej do wózków widłowych. Pierwsza z nich to Solideal PON 555 NM, opona o gładkim czole bieżnika, zaprojektowana, aby zapewnić maksymalną żywotność w aplikacjach o średniej intensywności pracy. Druga, Solideal PON 550 NM, posiada sprawdzony już od ponad 25 lat bieżnik, a  jej szeroki profil gwarantuje wysoką stabilność i przyczepność podczas pracy w każdych warunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.