[ATB] Nowości

Camso - Siedem nowych opon

Data publikacji:

Firma Camso, czołowy producent ogumienia i gąsienic gumowych, felg przemysłowych oraz systemów podwozi do pojazdów pozadrogowych, wprowadziła 7 nowych opon dla branży budowlanej, wzmacniając swoją ofertę zwłaszcza w segmencie opon wielozadaniowych do zastosowań w maszynach kompaktowych.

Ofertę firmy Camso (dawniej Camoplast Solideal) wzbogaciło 5 nowo opracowanych wielozadaniowych opon MPT (Mupti-Purpose Tyres), w 15 rozmiarach, 5 różnych rzeźbach bieżnika i 2 nowych technologiach, dzięki czemu asortyment w tym segmencie liczy w sumie 48 rozmiarów i 13 rzeźb bieżnika, dostępnych w wersjach pełnych, diagonalnych i radialnych.
Producent rozszerzył także ofertę opon radialnych do konkretnych zastosowań budowlanych. Dwie nowe opony tego typu to GRD 533R i EMT 553R przeznaczone do równiarek, a także do ładowarek kołowych i wozideł przegubowych. Wszystkie nowe rodzaje opon są już w sprzedaży w sieci dystrybucji Camso.

MPT z preferencjami

Dodatkowe rozmiary i nowe wzory bieżnika oraz technologie produkcji zwiększają wszechstronność i gamę zastosowań opon MPT. – Oznaczenie MPT odnosi się do opon stosowanych w wielu kompaktowych maszynach budowlanych wykonujących szereg różnych prac, m.in. w rolnictwie, drogownictwie, budownictwie, na złomowiskach, przy zagospodarowaniu terenu czy usuwaniu śniegu. Maszyny najczęściej wyposażane w opony wielozadaniowe to ładowarki teleskopowe, kompaktowe ładowarki kołowe i miniwywrotki, ale również koparko-ładowarki, betoniarki i terenowe wózki widłowe – wyjaśnia David De Waele, dyrektor ds. zarządzania produktem w dziale opon i gąsienic budowlanych firmy Camso.
Jednak z samego faktu, że jakaś opona pasuje do konkretnej maszyny, nie wynika automatycznie, że jest ona optymalna do danego zastosowania. – Określenie „wielozadaniowa” nie oznacza „do wszystkich zastosowań”. Aby zapewnić optymalną wydajność maszyny i najniższe koszty eksploatacji, projektowane są opony preferowane do danego zastosowania. W tym celu należy zgrać trzy podstawowe elementy - rozmiar opony, rzeźbę bieżnika i technologię wykonania – podkreśla David De Waele.

Wielozadaniowa piątka

Bogate portfolio ogumienia MPT firmy Camso uzupełniło 5 nowych opon wyróżniających się szeregiem zalet w określonych warunkach i zastosowaniach.
Opona Camso MPT 753 posiada unikatowy, niekierunkowy wzór bieżnika zapewniający maksymalną stabilność, trwałość i wszechstronność w różnorodnych zastosowaniach, na nawierzchniach mieszanych i twardych. W porównaniu z wcześniejszymi oponami Solideal 4L I3, w oponach MPT 753 uzyskano o 29% dłuższą żywotność, o 15% lepsze samooczyszczanie się i przyczepność podczas jazdy w przód oraz o 15% większą odporność ściany bocznej oraz bieżnika na uderzenia i przebicia.
Opona MPT 793S to z kolei pierwsza, opona pełna, zaprojektowana specjalnie do maszyn wielozadaniowych, maksymalizująca czas pracy w bardzo trudnych warunkach. Trójkątny kształt otworów amortyzujących na ścianie bocznej zapewnia doskonałą stabilność, a jednocześnie wysoki komfort jazdy.
Opona MPT 552 jest natomiast przeznaczona do pracy na miękkiej nawierzchni i stanowi doskonałe połączenie przyczepności oraz wytrzymałości. Zapewnia najniższe koszty eksploatacji w pracach o charakterze ogólnym.
W grupie radialnych opon MPT nowością jest Camso MPT 553R, przeznaczona do ogólnych zastosowań w budownictwie i drogownictwie. Ma niekierunkowy wzór bieżnika z kostką środkową, zapewniający najwyższy komfort jazdy i osiągi na powierzchniach utwardzonych i mieszanych. Druga wśród nowości opona radialna to MPT 532R, o rzeźbie bieżnika R-4. Przeznaczona do zastosowań rolniczo-przemysłowych, zapewnia maksymalną przyczepność na miękkiej nawierzchni, a jednocześnie jest odporna na przebicie i uszkodzenie w razie uderzenia w przeszkodę.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.