[ATB] Aktualności Case CEKoparko-ładowarki

Case 580 EV - pierwsza elektryczna koparko-ładowarka z prestiżową nagrodą

Data publikacji:

Case Construction Equipment otrzymało nagrodę Good Design Award 2020 od Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design i Metropolitan Arts Press za „Project Zeus ”: koparko-ładowarka Case 580 EV (pojazd elektryczny) - pierwsza na świecie elektryczna koparko-ładowarka, która obecnie oferowana jest wyłącznie na rynku amerykańskim. Nagroda jest wyrazem uznania dla „najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych na świecie projektów przemysłowych, graficznych i produktowych”.

To trzeci zwycięski projekt Case w ciągu czterech lat. Ładowarki kołowe Case z serii G zostały nagrodzone w 2017 r., a ładowarka kołowa zasilana metanem, Project Tetra, zdobyła nagrodę w 2019 r.

Nagroda jest wyrazem uznania dla dziedzictwa marki Case, reprezentowanej przez gamę produktów, która powstaje od 1957 r, z zasadą zrównoważonego rozwoju stosowaną zarówno w czystej eksploatacji (brak emisji spalin/eliminacja oleju napędowego), jak i w wyrazistej i przejrzystej konstrukcji samej maszyny. „Project Zeus” był również chwalony za innowacyjne elementy projektu oświetlenia/podświetlenia, solidne i czyste linie i kontury, specjalną metaliczną kolorystykę „Power Tan” oraz nowoczesne i intuicyjne odczucia użytkownika, które łączy tradycyjną obsługę koparki ze specjalizacją w zakresie elektryfikacji.

– Koncepcja narodziła się z połączenia istoty dziedzictwa Case z misją zrównoważonego rozwoju, tworząc przejrzysty i prosty projekt

– mówi David Wilkie, dyrektor CNH Industrial Design Center.

– Realizacja projektu jest niezwykle praktyczna i skoncentrowana na funkcjonalności, oferując jednocześnie charakterystyczne elementy projektu, które wyrażają moc i postęp: od oświetlenia poprzez kolor oraz przez sposób interakcji operatora z maszyną. „Project Zeus” przedstawia zrównoważony rozwój i przyszłościowe myślenie naszej branży

- dodaje.

Elektryfikacja sprzętu budowlanego i nacisk na zrównoważone źródła energii oraz posiadanie/eksploatacja maszyn to ważne czynniki dla publicznych i prywatnych właścicieli flot na całym świecie. Case 580 EV osiąga to, eliminując emisje spalin, olej napędowy oraz inne płyny eksploatacyjne, oferując jednocześnie konstrukcję ściśle powiązaną z niezawodną wydajnością koparek Case. Nasze Centrum Wzornictwa Przemysłowego CNH połączyło je z czystą, nowoczesną estetyką, która zaskoczyła wszystkich, gdy maszyna została zaprezentowana na targach Conexpo 2020. 

Z praktycznego punktu widzenia moc i osiągi Case 580 EV są takie same jak w przypadku koparko-ładowarek z silnikiem wysokoprężnym, ale maszyna ma znacznie niższe koszty eksploatacji, przy zerowej emisji spalin - stanowiącej ważny czynnik dla dostawców wykorzystujących paliwa alternatywne i redukującym emisje spalin. Podczas prac w środowisku miejskim skorzystają również z redukcji hałasu. Od momentu wprowadzenia na rynek maszyna zdobyła wiele branżowych nagród i wyróżnień jako jedna z najlepszych i najważniejszych nowości wśród maszyn budowlanych roku 2020.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.