[ATB] Aktualności

Case CE/Asbud/Tech-Ekspert Południe - Dilerów trzech

Data publikacji:

Koncern Case Construction Equipment powołał na terenie Polski dwóch nowych dilerów. Do działającej w Polsce zachodniej firmy EWPA dołączyli kolejni dwaj dilerzy - firmy Asbud i Tech-Ekspert Południe, którzy będą prowadzić sprzedaż maszyn oraz realizować obsługę posprzedażową sprzętu ze znakiem Case Construction w pozostałej części kraju.

Obszar województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego i małopolskiego pod swoje skrzydła wzięła od wielu lat doskonale znana na rynku katowicka spółka Asbud. – Po zakończeniu współpracy z firmą Terex konieczne stało się dla nas znalezienie alternatywy w tym asortymencie. A że niedługo wcześniej zgłosiła się do nas firma Case, która poinformowała nas o przygotowywanych zmianach w sieci sprzedaży w Polsce, rozpoczęliśmy negocjacje w sprawie nawiązania współpracy. Po trwających kilka miesięcy negocjacjach wypracowaliśmy kompromis i na mocy podpisanej właśnie umowy rozpoczęliśmy działalność na obszarze 6 województw, w których w ostatnich 5 latach sprzedawało się średnio 48-49% maszyn na rynku polskim. Mamy swoje biura w Katowicach, Warszawie i Olsztynie, gdzie znajdują się też podstawowe placówki serwisowe. Rozważamy powołanie kolejnego punktu handlowego w Krakowie oraz w Białymstoku - alternatywą jest tam powołanie subdilera – przekonuje Benedykt Sikora, prezes spółki Asbud. – Case Construction to brand światowy i ma w swoim portfolio całą gamę maszyn w segmencie Construction, np. koparko-ładowarki będące jedyną alternatywą dla Caterpillara czy JCB. Nowe maszyny prezentują światową jakość - np. większość koparek produkowanych jest w kolorach Case`a przez Sumitomo. A firma ta produkuje prawie 10 tys. koparek gąsienicowych rocznie, również dla Komatsu czy Hitachi. Jest to jakościowo najlepszy produkt na świecie, wyróżniający się niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi wynikającymi m.in. z zastosowania ekonomicznych silników Isuzu, które wyszły już poza normę Tier IV Final – dodaje prezes spółki Asbud. Nowy dystrybutor marki Case ma już „na koncie” pierwsze transakcje sprzedażowe przeprowadzone na poczet przyszłego roku. – Również w innych sektorach robimy swoje - w tym roku bardzo dobrze sprzedają się walce drogowe Ammann czy kruszarki i przesiewacze Finlay. Oznacza to, że po latach posuchy w końcu widać tendencję zwyżkową. Dlatego też w 2018 r. chcemy osiągnąć 6 proc. udział w rynku z maszynami Case na naszym terytorium. Bardzo dobrym przedmiotem do działania jest serwis czy sprzedaż części - w końcu na rynku polskim jest chociażby 3200 koparko-ładowarek Case, które trzeba obsłużyć – zwraca uwagę Benedykt Sikora.

Współpraca od 10 lat

W gronie dilerów Case CE pojawiła się także firma Tech-Ekspert Południe ze Stalowej Woli, która działać będzie na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. – Współpraca z firmą Case nie jest dla nas sprawą nową i tak naprawdę rozpoczęta została już w 2007 r. Od tego czasu działaliśmy na zasadzie subdilera, sprzedając nowe maszyny i świadcząc usługi serwisowe. Przez 10 lat odnieśliśmy spore sukcesy w sprzedaży maszyn, czego dopełnieniem jest właśnie podpisana umowa dilerska, z tym że już na zasadach wyłączności, w trzech województwach: podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Bezpośrednie związanie z marką Case postrzegamy jako olbrzymią szansę, z racji tego, że Case jest firmą z absolutnie ścisłej czołówki maszyn budowlanych, zachowując przy tym ceny odpowiadające realiom rynku polskiego. Tu właśnie postrzegamy nasz główny klucz do odniesienia sukcesu, czyli osiągnięcia znacznych udziałów rynkowych w trzech wspomnianych województwach – mówi Paweł Kalita, właściciel firmy Tech-Ekspert Południe. – Jeśli chodzi o samą firmę Tech-Ekspert Południe to obecnie jest ona również znaczącym dostawcą obrotowych ładowarek teleskopowych używanych, różnych marek i nowych, wyprodukowanych przez firmę Bobcat, jako że również jesteśmy dilerem tej firmy. Siedziba Tech-Ekspert Południe znajduje się w Stalowej Woli, gdzie na terenie ponad 1,5 ha dysponujemy wystarczającym miejscem na magazyn maszyn, mamy halę serwisową, duży magazyn części zamiennych i plac manewrowy, na którym nasi klienci mogą bezpośrednio przetestować w pracy oferowane im maszyny – dodaje Paweł Kalita.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.