[ATB] Aktualności

Case CE - Innowacyjny system sterowania równiarkami

Data publikacji:

W trakcie 32. edycji Międzynarodowych Targów Specjalistycznych Maszyn Budowlanych Bauma 2019 w Monachium Case Construction Equipment zaprezentuje nowatorski system sterowania równiarkami.

Firma Case CE połączyła standardowe elementy sterowania przednią osią i kątem nachylenia ramy w jedną funkcję, zarządzaną za pomocą dżojstika lub kierownicy. W przypadku miejsc pracy, które wymagają ciasnych zakrętów w ograniczonych przestrzeniach, oba komponenty mogą być uzupełnione przez funkcję pochylenia kół. Po naciśnięciu jednego przycisku operator może ją aktywować, co znacznie ułatwia prowadzenie pojazdu i ocenianie zadań. Jeśli nie jest to konieczne, można odłączyć funkcję pochylenia kół od układu kierowniczego.
– Precyzyjna kontrola kąta wychylenia, skrętu i układu kierowniczego ma zasadnicze znaczenie dla maksymalizacji wydajności podczas pracy w ograniczonej przestrzeni. Jednak gdy operatorzy koncentrują się na manewrowaniu maszyną, spędzają mniej czasu na efektywnym poruszaniu się po miejscu pracy i wykonywaniu kluczowych zadań. Taka sytuacja może prowadzić do zmęczenia operatora i zmniejszenia wydajności. Ten wyjątkowy projekt jest punktem odniesienia dla następnej generacji równiarek. Połączone sterowanie automatyzuje optymalną pozycję wszystkich trzech komponentów układu kierowniczego, upraszczając zadania operatora, pozwalając na ściślejsze skręty i skracając czas przejazdu poza godzinami pracy. Ponieważ Case jest marką zorientowaną na klienta, nasze innowacje są oparte na potrzebach ludzi, którzy korzystają z naszych maszyn. Aktywnie słuchamy ich opinii i wykorzystujemy je do projektowania maszyn Case w przyszłości. Naszym celem jest zawsze szukanie sposobów na ułatwienie pracy operatora, bardziej zautomatyzowane i bezpieczniejsze środowisko pracy. Nasze innowacje to odpowiedź na potrzeby klientów, a operatorzy wkrótce będą mogli skupić się na wykonywaniu ważnych zadań dzięki bardziej intuicyjnemu i łatwemu w użyciu sterowaniu – wyjaśnia Antonio Strati, dyrektor ds. linii produktów budowlanych Case.
Połączone sterowanie to wyjątkowa technologia, która wykorzystuje sieć czujników do przekazywania informacji zwrotnych do jednostki sterującej pojazdu. Może być aktywowana w razie potrzeby i używana w połączeniu z zmiennymi przełożeniami układu kierowniczego w celu dostosowania maszyny do warunków panujących na placu budowy.
– Ta innowacja będzie dostępna w równiarkach Case w całej Europie od 2021 r., a targi Bauma umożliwiają zaprezentowanie kluczowych elementów przyszłej produkcji Case – podsumował Antonio Strati.

Marka z wieloletnią tradycją

Case Construction Equipment oferuje pełną gamę sprzętu budowlanego na całym świecie, która obejmuje koparko-ładowarki, koparki, równiarki samobieżne, ładowarki kołowe, walce wibracyjne, spycharki gąsienicowe, miniładowarki, kompaktowe ładowarki gąsienicowe oraz wózki widłowe. Poprzez dealerów Case klienci mają dostęp do prawdziwego profesjonalnego partnera ze światowej klasy sprzętem, obsługą posprzedażową, gwarancjami i elastycznym finansowaniem.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.