Case CE - ładowarki nowej generacji

Data publikacji:

Nowe ładowarki kołowe Case z serii G dają użytkownikom wiele powodów do zadowolenia. W maszynach może podobać się dochodzący do 38% stosunek ładowności do masy, wyjątkowo duża siła odspajania czy niskie spalanie. Walory eksploatacyjne uzupełnia wysoki komfort oraz ergonomia i łatwość obsługi.

Serię G tworzy 7 modeli o masie od 11 do 30 t i mocy od 106 kW/144 KM do 259 kW/352 KM, oferujących siłę odspajania od 82 do 244 kN oraz udźwig maksymalny od 7,9 do ponad 26,4 t, współpracujących z łyżkami o pojemności od 1,7 do 5 m³ (ISO 7546). Maszyny wyposażono w silniki FTP spełniające normy emisji Stage IV/Tier 4 final, dzięki zastosowaniu na wydechu zaawansowanego układu HI-eSCR, bez filtra cząstek (DPF) i układu recyrkulacji spalin (EGR), co korzystnie wypływa na spalanie i osiągi. Unikatowy blok chłodnic w kształcie sześcianu zapewnia wyjątkowo dobre odprowadzanie ciepła, mimo że silniki z SCR wymagają mniej wydajnego chłodzenia niż z EGR.

Efektywna praca

Duży wpływ na walory użytkowe ładowarek G ma układ przeniesienia napędu z 5-biegową przekładnią ProShift, zapewniającą według producenta oszczędność paliwa średnio 1,5 l/h oraz do 20% krótszy cykl roboczy. Większy wybór przełożeń w porównaniu ze skrzynią 4-biegową (również oferowaną) umożliwia pracę przy niższych obrotach, co ogranicza także hałas. Ponieważ w trybie Eco (jednym z 4 dostępnych) priorytetem jest niskie spalanie, przekładnia automatycznie zmienia też bieg przy niższych obrotach.
Istotną rolę pełni również blokada hydrokinetycznego zmiennika momentu dostępna od 2 do 5 biegu, eliminująca straty mocy, co dodatkowo pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Jazdę w terenie ułatwiają dyferencjały o ograniczonym poślizgu (standard) lub ze 100-procentową blokadą (opcja, przód). Zintegrowana funkcja Power Inch umożliwia tak samo precyzyjne pozycjonowanie ładowarki, jak przekładnia hydrostatyczna, przy jednoczesnym zapewnieniu ogromnej siły spychającej, dzięki zmiennikowi momentu.

Maksimum zadowolenia

Jeśli chodzi o komfort, ergonomię, sterowanie czy obsługę, seria G spełni oczekiwania każdego operatora. Zapewniająca doskonały widok na wszystkie strony wygodna kabina jest skutecznie amortyzowana i wyciszona (wewnątrz tylko 68-69 dB) oraz gwarantuje czyste powietrze (filtracja 99% cząstek, w opcji filtry HEPA i węglowe). Nie można też narzekać na stanowisko robocze: podgrzewany i amortyzowany fotel ma czujnik masy operatora oraz podłokietniki, a dwa jednakowe dżojstiki, tak jak w koparce, zapewniają sterowanie proporcjonalne, z możliwością ustawienia czułości (wolno/średnio/szybko). Intuicyjnie obsługiwany panel kontrolny z 8-calowym ekranem dostarcza wielu informacji o maszynie i pozwala wybierać różne ustawienia. Dostępny jest też system telematyczny SiteWatch do monitorowania i zarządzania.


Trudności nie sprawia również obsługa. Nie dziwi brak poręczy wokół maski i stopni za kołami, bo wszystkie elementy wymagające dozoru, w tym wyłącznik akumulatora, są łatwo dostępne z ziemi, po uniesieniu jednoczęściowej maski. Zgrupowane spusty ułatwiają szybką i czystą wymianę olejów i płynów, a w standardzie są kable do awaryjnego uruchamiania silnika.

SS
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.