[ATB] Nowości Case CE

Case CE - Zawsze świeża oferta 

Data publikacji:

Podczas targów Intermat na stoisku firmy Case znajdą się niemal wyłącznie modele wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co ma obrazować zaangażowanie marki w promowanie najnowszych rozwiązań i technologii, zapewniających maksymalną produktywność i efektywność ekonomiczną. Firma zaprezentuje bogatą ofertę produktową dla branży drogowej, budowlanej, recyklingu i eksploatacji kamieniołomów. 

Profesjonalny sprzęt marki Case dla drogownictwa będą reprezentować w Paryżu m.in. spycharka 1650M i równiarka 836C, zapewniające całkowite koszty posiadania (TCO) na bardzo konkurencyjnym poziomie, m.in. dzięki zastosowaniu oszczędnych silników FPT Industrial z nowoczesną technologią oczyszczania spalin Hi-eSCR. Dzięki unikatowym rozwiązaniom model 836C oferuje wysoki komfort obsługi i wyjątkową sterowalność, co plasuje równiarki Case w czołówce maszyn tego typu. Spycharka 1650M zwraca natomiast uwagę przekładnią hydrostatyczną o dużej sprawności z zaawansowanym układem chłodzenia, dostarczającą nieprzerwanie wysoką siłę uciągu, oraz innymi podzespołami i przeprojektowanym podwoziem opracowanymi pod kątem niezawodności i trwałości.

Do miejskiej dżungli

W budownictwie miejskim manewrowość i sprawność to podstawa. Te cechy z pewnością mają koparki gąsienicowe z serii SR z tzw. krótkim zwisem tylnym, w tym wystawowy 15-tonowy model CX145D SR, zapewniające najwyższy udźwig w swojej klasie i umożliwiające wydajną pracę w strefach o ograniczonej przestrzeni.
Stworzone do miasta są też bez wątpienia minikoparki z serii Co masie od 1,7 do 6 t, z zerowym bądź minimalnym zwisem, w tym najmniejsze, zwinne modele CX17C czy targowy 2,6-tonowy CX26C oferujący według firmy najlepsze w swojej klasie zasięg i głębokość kopania oraz duże kąty obrotu wysięgnika, wyjątkowo uniwersalny dzięki opcjom (m.in. wybór długości ramienia, dodatkowe przeciwwagi, gąsienice stalowe) oraz sterowanej jednym lub dwoma dżojstikami hydraulice pomocniczej umożliwiającej pracę z różnym osprzętem. 
Małe przestrzenie to także żywioł ładowarek Case ze sterowaniem burtowym, dysponujących według producenta najwyższą w klasie mocą silnika i siłą odspajania łyżki oraz najprzestronniejszą kabiną, a także kompaktowych ładowarek kołowych, wyposażonych w dwie wersje wysięgnika: XT - zapewniającego znakomity zasięg, dobrą widoczność i precyzję podnoszenia równoległego, oraz Z-Bar - wyróżniającego się wysoką siłą odspajania.

Sprawdzone w recyklingu

Bogata gama sprzętu Case dedykowanego do recyklingu i zagospodarowania odpadów obejmuje m.in. ładowarki kołowe z serii G w specjalnej konfiguracji, w tym nowy model 821G Waste Handler, który zadebiutuje na targach Intermat. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii oczyszczania spalin HI-eSCR (bez układu EGR i DPF) i niskiej temperaturze układu wydechowego, maszyna jest bezpieczna w składowiskach materiałów łatwopalnych. Na stoisku Case’a pojawi się również koparka gąsienicowa CX290D w wersji SL do przeładunku złomu (w ofercie jest również uniwersalna wersja przeładunkowa MH), wyposażona we wzmocniony prosty wysięgnik i ramię typu „gęsia szyja”, zaprojektowane specjalnie do zastosowań tego typu. 
Portfolio maszyn sprawdzających się również w recyklingu uzupełnia zmodernizowana w ub. roku potężna ładowarka kołowa SV340 o sterowaniu burtowym, z pionowym prowadzeniem ramion. Ważąca ponad 4,1 t maszyna o mocy 90 KM oferuje obciążenie wywracające prawie 3,1 t i udźwig operacyjny 1,55 t (1,64 t z przeciwwagą) oraz niezrównaną siłę odspajania łyżki, na poziomie 42,4 kN (ramienia - 30,3 kN). Przestronna kabina w klasie zapewnia dobrą widoczność wokoło, a solidna tylna pokrywa dobrze chroni silnik i chłodnice, co stanowi duży atut w trudnych warunkach eksploatacji w zatłoczonych zakładach utylizacyjnych.

Dobre w kamieniołomach

Wielokrotnie nagradzane ładowarki kołowe z serii G stanowią także mocne wsparcie dla kamieniołomów. Z największą w klasie przednią szybą zapewniają doskonałą widoczność, a dzięki dobrej relacji ładowności do masy - maksymalną produktywność. Komfortowe warunki pracy gwarantuje kabina ciśnieniowa z filtrami HEPA i aktywnym węglem (opcja), interfejs sterowania klasy premium, zintegrowana z fotelem konsola i proporcjonalne dżojstiki.
Na stoisku znajdą się również koparki gąsienicowe Case, zapewniające wysoką produktywność przy obniżonych kosztach, dzięki funkcji oszczędzania energii wbudowanej w inteligentny układ hydrauliczny, a wśród nich CX300D - jedna z najwydajniejszych w klasie 30 ton, oraz flagowa CX750D - największa i najpotężniejsza koparka tej marki. Dzięki mocy 512 KM, sile odspajania łyżki 366 kN oraz wzmocnionemu podwoziu i wysięgnikowi, maszyna o zmniejszonych wymaganiach obsługowych (m.in. brak DPF) może pracować w najcięższych warunkach, zapewniając maksymalny czas pracy bez przestojów. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.