[ATB] Nowości

Case Construction Equipment. Dwadzieścia ton na gąsienicach

Data publikacji:

Firma Case Construction Equipment w I kwartale 2024 r. wprowadza na rynek europejski nową 20-tonową koparkę gąsienicową należącą do serii E. Jest to stanowiący alternatywę dla standardowej wersji CX210E, model CX210E-S, który zapewnia taką samą wydajność i komfort operatora, a także jakość wykonania, choć jest dostępny w uproszczonej wersji, rzecz jasna przy zachowaniu atrakcyjniejszej ceny.

    Case Construction Equipment. Dwadzieścia ton na gąsienicach

Nowa koparka jest napędzana tym samym silnikiem wysokoprężnym FPT NEF6 zgodnym z normą Stage V i wykorzystuje tę samą japońską technologię umożliwiającą uzyskanie takiej samej wydajności i możliwości sterowania jak w przypadku siostrzanego modelu. W wersji CX210E-S zastosowano wzmocnioną wersję dolnej ramy z podwoziem typu LC z wytrzymałymi komponentami. Gąsienice zostały wyposażone w pojedynczą osłonę rolek jezdnych, zaś stalowe nakładki ogniw gąsienicy (potrójna ostroga przeciwpoślizgowa) są dostępne w szerokości 600 lub 700 mm.

Nowa koparka wyposażona jest w wytrzymały pojedynczy wysięgnik oraz oferuje opcjonalnie równie solidne ramię łyżki o długości 2,94 m. Model CX210E-S jest fabrycznie wyposażony w standardowy obwód szybkozłącza i wielofunkcyjny pomocniczy układ hydrauliczny wysokiego przepływu. Podkreślić trzeba, iż dostępny jest również obwód o niskim przepływie, zapewniający większą wszechstronność w przypadku różnego rodzaju osprzętu.

Spójrzmy teraz na wyposażenie kabiny. Obejmuje ono pneumatyczny, podgrzewany fotel operatora z regulowaną konsolą z dżojstikami, 10-calowy wyświetlacz ze zintegrowaną obsługą klimatyzacji i 5 konfigurowalnymi przyciskami, radio Bluetooth, pakiet oświetlenia LED i górną osłonę FOPS poziomu 2. W efekcie operator ma zagwarantowany ten sam stopień ochrony i komfortu jak w podstawowym modelu CX210E. 

Zauważyć należy, iż wersja E-S koparki Case jest cięższa o ok. 500 kg od modelu CX210E ze względu na wytrzymałą konstrukcję przedniego wyposażenia, konstrukcję dolnej ramy i podwozie. Oczywiście przy wyborze dostępnej na życzenie dodatkowej przeciwwagi masa robocza rośnie o kolejne 500 kg, co generalnie poprawia obsługę cięższego osprzętu. Dla kronikarskiego obowiązku, wersja E-S oferuje praktycznie identyczny udźwig i siłę uciągu, przy zachowaniu tej samej siły odspajania co model E. Nowy model z serii „Essential” zapewnia też dostęp do wszystkich usług oferowanych przez Case CE w postaci przedłużonej gwarancji i programu planowej konserwacji, regularnych przeglądów, szczegółowej analizy płynów roboczych, zestawów konserwacyjnych i telematyki. Model CX210E-S, podobnie jak inne koparki gąsienicowe z serii E, jest wyposażony w dwukierunkowy modem, dzięki któremu można skorzystać z pełnej gamy zaawansowanych usług telematycznych, takich jak Case SiteWatch czy z proaktywnego wsparcia dilerów za pośrednictwem Case SiteConnect. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.