Case Construction Equipment - Miniładowarka SV280 z możliwościami

Data publikacji:

W liczącej dziewięć modeli gamie ładowarek o sterowaniu burtowym firmy Case Construction Equipment warto zwrócić uwagę m.in. na pokazywany podczas ostatniej edycji monachijskiej Baumy model SV280, dedykowany do zastosowań związanych z utylizacją odpadów i recyklingiem. SV280, podobnie jak inne maszyny tego typu, charakteryzuje się wysoką wydajnością, stabilnością, bardzo dobrą widocznością i komfortem pracy operatora.

Ważąca niespełna 3,7 t ładowarka SV280 wyposażona jest w 3,4-litrowy silnik FPT o mocy 55 kW/74 KM, zgodny z normą Tier 4 Final, zapewniający maksymalny moment obrotowy 314 Nm, już przy 1400 obr./min. Maszyna charakteryzuje się efektywną hydrauliką o wydajności 92 l/min (opcja High Flow - 143 l/min) oraz dużą siłą zrywającą na poziomie 33,7 kN. Ładowarka o sterowaniu burtowym oferuje także okazałą jak na maszyny tego typu wysokość wysypu - 2,63 m.
Model SV280 można z powodzeniem zastosować w działaniach związanych z utylizacją odpadów i recyklingiem również ze względu na wiele opcji i akcesoriów. Wśród nich wymienić należy np. zabezpieczenia przed trudnymi warunkami typowymi dla tego sektora:, a więc wytrzymałe i wzmocnione metalowe drzwi tylne, metalową osłonę zabezpieczającą przednie i boczne oświetlenie, zabezpieczenia siłownika wysięgnika oraz konstrukcję FOPS poziom 2. Poza tym dostępne dodatkowo przeciwwagi umożliwiają zwiększenie udźwigu, a także zapewniają bardzo dobrą stabilność we wszystkich warunkach, co jest także zasługą wytrzymałego ogumienia. Bardzo wytrzymałe i wzmocnione drzwi przednie z poliwęglanu chronią operatora przed spadającymi obiektami, dzięki nim kabina jest szczelna i hermetyczna, co zapobiega przedostawaniu się do niej pyłu i zanieczyszczeń krążących w powietrzu. 

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.