[ATB] Aktualności

Case Construction Equipment z prestiżową nagrodą

Data publikacji:

Firma Case Construction Equipment otrzymała prestiżową nagrodę Good Design Award za maszynę Projekt Tetra, model koncepcyjny ładowarki kołowej z napędem metanowym. Wyróżnienie zostało przyznane przez Chicago Athenaeum – Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskie Centrum Architektury i Urbanistyki.

Koncepcyjny model ładowarki kołowej firmy Case Construction Bquipment, opracowany przez zespół inżynierski firmy Case i CNH Industrial International, bazuje na nowatorskim pomyśle. Potwierdza bowiem zasadność wykorzystania alternatywnych źródeł energii w maszynach budowlanych oraz możliwość stosowania paliwa z odpadów i odnawialnych źródeł energii. Ładowarka jest wyposażona w sprawdzony silnik napędzany metanem, wyprodukowany przez współpracującą z firmą Case spółkę FPT Industrial, który zapewnia takie same osiągi jak jego wysokoprężny odpowiednik. Innowacyjna konstrukcja obejmuje nowoczesne wzornictwo i zaawansowane warunki pracy operatora, dla której przewidziano ekran dotykowy i technologie sterowania głosem. Model koncepcyjny oferuje także funkcje bezpieczeństwa, w tym technologie biometryczne i system wykrywania przeszkód, które są owocem programu badań i rozwoju w zakresie pojazdów autonomicznych CNH Industrial.
Maszyna powstała w ramach projektu Tetra była testowana w rzeczywistych warunkach roboczych, gdzie potwierdziła swoją funkcjonalność i przydatność w praktyce, spełniając wymogi zrównoważonego rozwoju przy ograniczonym całkowitym koszcie posiadania i wysokiej zdolności operacyjnej.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.