[ATB] Nowości

Case - Nowa koparka CX 750D

Data publikacji:

Case Construction Equipment oficjalnie zaprezentował swoją najnowszą konstrukcję. Jest nią koparka gąsienicowa CX 750D. Nowy model pokazano po raz pierwszy podczas 10. edycji targów Steinexpo 2017 zorganizowanych w największym w Europie kamieniołomie bazaltowym w pobliżu miejscowości Homberg w Niemczech.

Prawie 54 tys. osób, które odwiedziły wystawę miało możliwość zapoznać się z największą i najbardziej wydajną maszyną w segmencie koparek produkowanych przez Case CE. Producent twierdzi, że maszyna ta zapewnia najwyższą wydajność i maksymalny czas pracy.
Wszystkie modele koparek serii D opracowano z myślą osiągania krótkich cykli pracy i ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ta sama idea przyświecała inżynierom projektującym 71-tonową koparkę Case CX 750D, która zastępuje poprzedni model CX 700B.

Ramię i układ hydrauliczny

Koparka napędzana jest 6-cylindrowym silnikiem Isuzu wyposażonym w układ wtryskowy common rail, turbosprężarkę doładowującą z chłodnicą międzystopniową, system SCR oraz katalizator utleniający DOC. W efekcie maszyna spełnia normę emisji spalin Tier 4. Zrezygnowano natomiast z filtra cząstek stałych.
Zastosowanie elektronicznie sterowanej pompy hydraulicznej oraz większych zaworów sterujących i elektromagnetycznych pozwoliło na zwiększenie siły kopania, udźwigu oraz poprawienie szybkości reakcji. Z kolei Case Intelligent Hydraulic System i cztery zintegrowane systemy sterowania mają za zadanie w najlepszy możliwy sposób wykorzystać moc układu hydraulicznego i moment obrotowy silnika.
CX 750D zapewnia moc na poziomie 512 KM, z siłą kopania na łyżce wynoszącą 335 kN (z Power Boost). Wysięgnik jest krótszy, co w efekcie również przekłada się na większą siłę ramienia. Dzięki temu istnieje także możliwość stosowania łyżek o większej pojemności. W nowym modelu zamontowano większe siłowniki hydrauliczne ramienia i łyżki, co skutkuje wyższą wydajnością pracy i większymi możliwościami.
CX 750D może funkcjonować w jednym z trzech trybów pracy - automatycznym, ciężkim oraz pierwszeństwa prędkości. Ma to na celu możliwie najlepsze, najbardziej efektywne wykorzystanie potencjału układu hydraulicznego i silnika, które dzięki temu można dostosować do panujących warunków.
Ramię, wysięgnik, a także podwozie są bardziej wytrzymałe. Wzmocniona konstrukcja maszyny, zwłaszcza podwozia i wysięgnika, zapewnia większą wytrzymałość nawet w trudnych i najbardziej wymagających zastosowaniach.

Komfort pracy

Konstruktorzy Case położyli również nacisk na zwiększenie komfortu pracy operatora. Nowa koparka wyposażona jest w ulepszoną kabinę względem innych modeli Case tej klasy. Operator ma do dyspozycji w pełni regulowaną stację roboczą z nowoczesnym fotelem zapewniającym optymalny komfort i wsparcie, co jest nie bez znaczenia przy wielogodzinnej pracy. Maszyna jest standardowo wyposażona w tylne i boczne kamery, z których obraz można obserwować na 7-calowym monitorze panoramicznym. Umożliwia on kontrolę pracy wielu podzespołów w czasie rzeczywistym. Mowa m.in. o zużyciu paliwa, czasie pracy oraz innych danych świadczących o wydajności układu. Dodatkowo można nową koparkę wyposażyć w opcjonalną kamerę Case maximum view. To innowacyjny system 3 kamer zwiększający widoczność i bezpieczeństwo wokół maszyny.
Konserwacja i dostęp do maszyny są teraz łatwiejsze. Osoby serwisujące koparkę mają więcej miejsca. Zastosowano także nowe barierki zabezpieczające. Wszystkie filtry są umieszczone w komorze pompy. Za kontrolę nad odpowiednią temperaturą i rzeczywiste potrzeby termiczne układu dba z kolei nowy, hydrostatyczny wentylator.

Zmiana na fotelu prezesa

Wprowadzenie do oferty nowych produktów, to nie jedyne zmiany w Case Construction Equipment. We wrześniu na nowego wiceprezesa CNH Industrial w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) dla branży sprzętu budowlanego mianowano Jose Cuadrado. To fachowiec z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży przemysłowej, budowlanej i rolniczej.
Do niedawna Cuadrado pełnił funkcję wiceprezesa Bobcat BU EMEA, gdzie zajmował się m.in. sprzedażą, marketingiem produktów, inżynierią, zarządzaniem programem i łańcuchem dostaw. Tak bogate doświadczenie będzie z pewnością przydatne w nowej roli w CNH Industrial.

BK

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.