[ATB] Nowości

Caterpillar do wszelkich wyburzeń

Data publikacji:

Koparka wyburzeniowa Cat 352 UHD Ultra High została zaprojektowana do prowadzenia trudnych prac wyburzeniowych wysokich konstrukcji z wykorzystaniem dedykowanego osprzętu Cat, w tym wieloprocesowych chwytaków, nożyc i młotów hydraulicznych. Cat 352 UHD może również sprawnie prowadzić prace na niższym poziomie, a zmiana pozycji wysięgnika nie stwarza problemów. Przezbrojenie wymaga około 15 minut i obsługę dwóch osób, lecz bez konieczności użycia specjalnych narzędzi.

Prezentowany model 352 wyposażony jest w silnik Cat C13 o mocy 408 KM (304 kW) i spełnia normy emisji spalin Stage V oraz Tier 4. Silnik ten może być zasilany także biodieslem do B20. Posiada także 3 tryby mocy: Power, Smart i Eco, co pozwala operatorowi dobierać wydajność koparki do aktualnie wykonywanych zadań, oszczędzając przy tym paliwo. Wysoko wydajny, hydrauliczny wentylator nawrotowy pozwala na chłodzenie silnika sterowane przez operatora na żądanie. Koparka 352 UHD posiada podwozie o zmiennym rozstawie kół (aktywowane hydraulicznie), a także system aktywnego monitorowania stabilności Cat, który stale informuje operatora o położeniu narzędzia roboczego w bezpiecznym zakresie i ostrzega przy zbliżaniu się do granic stabilności maszyny. Bezpieczne poruszanie się w terenie  jest możliwe dzięki zastosowanym gąsienicom  o szerokości 600 mm. 

Maksymalna wysokość pracy koparki wynosi 28 m (odległość do sworznia narzędzia roboczego), zasięg poziomy to 15,8 m przy pracach z 3,7-tonowym narzędziem. Takie parametry umożliwiają szybkie wyburzenie konstrukcji o wysokości do ośmiu lub dziewięciu pięter. W konfiguracji z prostym 9,1-metrowym wysięgnikiem RETROFIT koparka wykorzystuje ramiona o długości 2,9 lub 3,35 m. Wyposażona w dłuższe ramię i łyżkę o pojemności 3,08 m3 zapewnia głębokość kopania 6,67 m oraz zasięg na poziomie gruntu 11,88 m. 

Z wysoką wydajnością

Zastosowane technologie Cat pozwalają na zwiększanie wydajności pracy z jednoczesnym minimalizowaniem ponoszonych kosztów. Układ Cat Payload informuje operatora o ilości załadowanego materiału, VisionLink zapewnia bezprzewodowy dostęp do parametrów roboczych maszyny i jej aktualnego stanu oraz daje możliwość przeprowadzania zdalnych testów diagnostycznych, a system Cat Grade w czasie rzeczywistym przedstawia dane dotyczące kopania, zapewniając bezpieczną pracę. Kabina operatora odchylana jest o kąt do 30o dla zapewnienia lepszej widoczności. Jest oczywiście zgodna ze standardem FOGS - zapewnia ochronę przed spadającymi obiektami, a jej okna wykonane są ze szkła laminowanego P5A o grubości 10 mm. Szyba przednia i szyba dachowa są wyposażone w jednoczęściowe, równoległe wycieraczki z trzema ustawieniami i z natryskiem spryskiwacza. Wyposażenie standardowe obejmuje również podgrzewany i chłodzony fotel klasy premium, kamery z tyłu i z prawej strony, które  zapewniają wyraźne obrazy na monitorze, radio i moduł BlueTooth do podłączenia zestawu głośnomówiącego. Ergonomia, sterowanie i obsługa jak zawsze w maszynach Cat są na najwyższym poziomie. Dotykowy, 10” monitor umożliwia szybką nawigację po systemie obsługi, joystick sterujący ma możliwość indywidualnej konfiguracji  przycisków i funkcji, a uchylana lewa konsola ułatwia wsiadanie i wysiadanie z kabiny. Kabina oferuje o 50% lepsze tłumienie drgań w porównaniu do poprzednich modeli. Wydłużone okresy serwisowe pozwalają na ograniczanie kosztów eksploatacyjnych maszyny, łatwy jest też dostęp do newralgicznych punktów serwisowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.