[ATB] Technika

Caterpillar - Inspekcja ze smartfonem

Data publikacji:

Caterpillar zmodernizował swoją procedurę inspekcji maszyn Cat Inspect, która teraz oferowana jest także w formie aplikacji na urządzenia mobilne.

Oprócz oszczędności papieru nowe interaktywne rozwiązanie usprawnia proces kontroli oraz pozwala rozszerzyć zakres i formę inspekcji o elementy niedostępne w dotychczasowej formule.

Operator na straży

Według firmy Caterpillar, na pierwszej „linii obrony” w utrzymaniu maszyn w sprawności, a także w zachowaniu ich długiej żywotności, stoją operatorzy. Dlatego swego czasu producent wprowadził odpowiednie rozwiązania i zainicjował praktykę inspekcji maszyn, polegającą na sprawdzaniu wszystkich newralgicznych punktów, podczas zwyczajowych kontroli stanu maszyny, wykonywanych w formie obchodu.
Aby kontrola przebiegała sprawnie i kompleksowo, Cat przygotował dla każdej grupy maszyn odpowiednie formularze, pomagające w profesjonalnej inspekcji sprzętu, pozwalające dokładnie skontrolować maszynę punkt po punkcie.

Większe możliwości

Obecnie za pomocą aplikacji Cat Inspection na urządzenia mobilne czynności inspekcyjne można wykonać posługując się smartfonem czy tabletem. Inspekcja obejmuje analizę techniczną oraz przegląd prewencyjny maszyny, które są wykonywane według przygotowanych specyficznych formularzy elektronicznych z listą czynności. Osoby przeprowadzające inspekcję mogą dodawać oceny, zgłaszać uwagi czy robić zdjęcia. Jeśli sprawdzana maszyna ma na przykład wyposażenie dodatkowe nie uwzględnione na liście inspekcyjnej, użytkownik może dodać odnoszące się do niego informacje kontrolne.
Oprócz oszczędności papieru interaktywne rozwiązanie Cat-a pozwala zarówno wpisywać, jak i dyktować informacje, przesyłać je do dilera, tworzyć dokumentacje. Ważne alerty są także przesyłane do internetowego telematycznego systemu VisionLink, dzięki czemu użytkownicy mają jeszcze lepszą kontrolę na swoimi maszynami i flotami.
Aplikacja Cat Inspect była w ubiegłym roku intensywnie testowana i ulepszana przez dilerów i techników producenta, dzięki czemu jest to rozwiązanie przyjazne dla użytkowników, nawet wykonujących inspekcję w ten sposób po raz pierwszy. Aplikacja jest dostępna za darmo zarówno w Google Play – na urządzenia z systemem Android, jak i w iTunes App Store – na Apple iPhone, a także w Windows Store – na tablety czy netbooki z Windows 8.1.

Stefan Szolc

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.