Caterpillar - Koparki Cat 330 i 330 GC

Data publikacji:

Koparki średniej wielkości Cat 330 i 330 GC firmy Caterpillar o zwiększonej wydajności operacyjnej, mimo masy trzydziestu ton generują niższe zużycie paliwa, zapewniając optymalne koszty konserwacji oraz zwiększony komfort operatora. Nowe koparki oferują unikalne połączenie funkcji zaprojektowanych tak, by w pełni odpowiadały wymaganiom klientów pod kątem wydajności i kosztów.

Współczesne maszyny są skomplikowanymi organizmami technicznymi, a dzisiejszy odbiorca to osoba wymagająca niezawodności sprzętu. Marka Caterpillar jest znana ze swej fachowości i nader poważnego traktowania swoich klientów. Charakteryzujący się wysoką wydajnością nowy Cat 330 jest wyposażony w standardową technologię Cat Connect, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się maksymalną wydajnością i niższymi kosztami. Nowy Cat 330 GC łączy w równym stopniu funkcje produkcyjne i zmniejszone zużycie paliwa i kosztów konserwacji. Efektem końcowym jest wysoka niezawodność i niska cena roboczogodziny.

W kręgu nowinek

Nowy Cat 330 charakteryzuje się wysokim poziomem standardowej, fabrycznie wbudowanej technologii, zwiększającej jego produktywność. Zintegrowana technologia Cat Connect zwiększa wydajność pracy nawet o 45 % w stosunku do tradycyjnych operacji. Standardowy Cat Grade z układem 2D wyposażonym w ekran dotykowy dostarcza informacji dotyczących głębokości, kąta nachylenia i poziomej odległości, co zwiększa dokładność pracy operatorów.

System Cat Grade można łatwo dostosować do Advanced 2D lub Cat Grade z 3D. Opcja Grade Assist automatyzuje ruchy wysięgnika, drążka i łyżki, dzięki czemu operatorzy mogą bez wysiłku kopać, używając tylko jednej dźwigni. Cat Payload zapewnia zwiększoną wydajność ładowania. Dzięki wskaźnikom wagowym i możliwości obliczania ładowności w czasie rzeczywistym zapobiega to przeładowaniu i ewentualnemu niedociążeniu pojazdu. Nowa funkcja Lift Assist pomaga operatorowi bezpiecznie podnosić ciężkie przedmioty bez obawy o przechylanie. Alarmy wizualne i dźwiękowe wskazują, czy obciążenie mieści się w granicach udźwigu roboczego koparki. System E-fence uniemożliwia koparce poruszanie się poza wprowadzonymi przez operatora punktami położenia. Jest on szczególnie przydatny podczas pracy pod konstrukcjami lub w pobliżu ruchu ulicznego. Sprzęt i oprogramowanie Cat Link łączą stanowiska pracy z biurem i dostarczają menadżerom newralgiczne informacje operacyjne.

Pakiet oszczędności

Z założenia koparka Cat 330 zużywa o 20% mniej paliwa na jednostkę pracy w porównaniu z koparką 330F i analogicznie o 15% mniej, porównując z modelem 330D2. Nowa funkcja trybu Smart automatycznie dopasowuje moc silnika i układu hydraulicznego do warunków kopania, optymalizując tym samym zużycie paliwa i osiągi. Aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie paliwa, prędkość obrotowa silnika jest automatycznie obniżana, gdy nie ma potrzeby uruchomienia hydrauliki. Koparki nowej generacji są wyposażone w główny zawór sterujący zmniejszający straty ciśnienia i zużycie paliwa. Nowy system chłodzenia wykorzystuje automatyczne wentylatory elektryczne, które monitorują temperaturę oleju hydraulicznego, chłodnicy oraz powietrza wpadającego do chłodnicy końcowej, by zapewnić wymagany dokładny przepływ.

Cat 330 posiada większą przeciwwagę o masie 6700 kg, co pozwala koparce podnieść o 10% procent większą masę niż model 330F i nawet o 15% więcej niż model 330D2. Cat 330 zapewnia też o 5% wyższy moment obrotowy w porównaniu do poprzedniej serii. Ta opcja ułatwia zasypywanie i podnoszenie na pochyłościach. Dzięki wydłużonym i zsynchronizowanym interwałom konserwacyjnym  koszty konserwacji nowych koparek Cat są zmniejszone nawet o 20% w stosunku do poprzedniej serii.

Nowy filtr powietrza Cat ze zintegrowanym oczyszczaczem wstępnym oraz filtrami pierwotnymi i wtórnymi ma dwukrotnie większą zdolność zatrzymywania pyłu niż poprzednia konstrukcja. Nowy hydrauliczny filtr zwrotny Cat może z powodzeniem przepracować trzy tysiące godzin pracy, czyli 50% więcej niż poprzedni model. Filtry układu paliwowego są zsynchronizowane i serwisowane po tysiącu godzinach pracy. Oznacza to stuprocentowy wzrost wydajności w stosunku do poprzednich filtrów. System odprowadzania wody i osadów oraz wskaźnik poziomu oleju w układzie hydraulicznym są umieszczone blisko siebie na poziomie gruntu, co przekłada się na fakt, że rutynowa konserwacja jest wykonywana dużo szybciej i bezpieczniej.

Funkcjonalna kabina

Dzięki pakietom Comfort, Deluxe i Premium wszystkie kabiny koparek Next Generation Cat są wyposażone w standardowe funkcje, takie jak: uruchamianie bez kluczyka, duży monitor z ekranem dotykowym, przyciskami i kontrolą dźwięku. Kabina wyposażona jest również w konstrukcje ochronne zapobiegające wywracaniu - wszystko po to, by zaoferować wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa operatora. Konsola przechylania dla kabin Deluxe i Premium pozwala na łatwe wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

Zaawansowane mocowania zmniejszają drgania kabiny nawet o 50 % w stosunku do poprzednich modeli. Duże okna przednie, tylne i boczne znacznie poprawiają widoczność. Opcjonalna widoczność 360 º (tylko w modelu 330) łączy obrazy z wielu kamer zamontowanych na maszynie, by poprawić widoczność operatora we wszystkich kierunkach. Programowalne przyciski dżojstika reakcji i schematu pozwalają operatorowi na ręczne wprowadzanie ustawień wydajności.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.