[ATB] Aktualności CaterpillarCAT

Caterpillar - Kwartał z rekordami

Data publikacji:

Firma Caterpillar ogłosiła wzrost sprzedaży i przychodów o 31%, z 9,8 mld dolarów w pierwszym kwartale 2017 r. do 12,9 mld USD w I kwartale bieżącego roku. Ponad dwukrotnie wzrósł również zysk w przeliczeniu na jedną akcję - z 1,28 USD w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. do 2,82 USD w I kwartale 2018 r.

Połączenie sił na wielu naszych rynkach końcowych i koncentracja naszego zespołu na poprawieniu efektywności działalności operacyjnej, obejmującej m.in. silną kontrolę kosztów, pomogło nam uzyskać wyższe marże i rekordowy zysk za pierwszy kwartał - skomentował Jim Umpleby, dyrektor generalny Caterpillar. W segmencie budownictwa koncern w 2018 r. przewiduje znaczący wzrost we wszystkich regionach na świecie. Według tych oczekiwań będzie to w głównej mierze zasługą kontynuacji realizacji „frontu inwestycyjnego” w Ameryce Północnej i dalszego rozwoju infrastruktury w Chinach. Oczekuje się również powrotu do stabilizacji rynku maszyn budowlanych w krajach Ameryki Łacińskiej.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.