[ATB] Nowości

Caterpillar - Nowe z serii D3

Data publikacji:

Amerykańska firma Caterpillar ogłosiła wprowadzenie na rynek 16 nowych modeli ładowarek. Wśród nich znajdą się ładowarki ze sterowaniem burtowym Cat  D3 SSL oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe CTL. Nowe maszyny mają być kontynuacją wysoko cenionej serii D1 i D2, jednocześnie zapewniając poprawę warunków użytkowania oraz komfortu pracy operatora.

Nowa seria ładowarek D3 napędzana jest firmowymi silnikami Cat o mocy od 67 do 110 KM w zależności od wybranego modelu, przy masie eksploatacyjnej maszyny od 2,6 do 5,3 t. Ładowarki z podwoziem gąsienicowym CTL mają zapewnioną lepszą stabilność podczas obsługi ciężkich ładunków, równania lub załadunku ciężarówek. Dzięki zmianom konstrukcyjnym w ramie podwozia zmniejszono pochylenie i kołysanie podczas pracy, zachowując jednocześnie wysoki komfort jazdy. Standardowo ładowarki D3 wyposażone są w 2-biegową skrzynię biegów i umożliwiają poruszanie się do przodu i do tyłu z prędkością 7,2 km/h na pierwszym biegu oraz 13,3 km/h na biegu drugim. Wszystkie ładowarki serii D3 otrzymały także nowoczesne i bezpieczne kabiny operatora zgodne z ROPS/FOPS. Kabina operatora ma teraz większe drzwi ułatwiające wchodzenie oraz zwiększony o 76 mm rozstaw między dżojstikami sterującymi, co zapewnia jeszcze więcej przestrzeni dla operatora. Ponadto kabina jest uszczelniona, chroni przed pyłem i nadmiernym hałasem, a jej zintegrowana konstrukcja przyspiesza ogrzewanie lub chłodzenie. Wewnątrz kabiny do dyspozycji operatora jest podgrzewany, amortyzowany pneumatycznie fotel z wysokim oparciem i elementami sterującymi montowanymi na siedzeniu, radio, system bezpieczeństwa chroniony kodem oraz kolorowy 5” wyświetlacz LCD z funkcją wideo, który umożliwia operatorowi monitorowanie systemów maszyny, dostosowanie parametrów sterowania i odczyt diagnostyki. Opcjonalnie dostępna jest też kamera cofania.
Modele ładowarek Cat SSL i CTL z serii D3 posiadają zaimplementowaną inteligentną technologię, która zapewnia wyższy poziom integracji między maszyną a stosowanym osprzętem. Ta zaawansowana technologia pozwala ładowarkom na automatyczne rozpoznawanie osprzętu  i jednocześnie dostosowuje elementy sterujące maszyny do potrzeb operacyjnych i informacyjnych dla różnych zadań. Nowe ładowarki Cat SSL i CTL oferują także zaawansowane funkcje sterowania, w tym Return-to-Dig i Work Tool Positioner, aby wspomagać operatorów maszyn w powtarzających się zadaniach, takich jak kopanie lub ładowanie. Warto też wspomnieć o zmianie oznaczeń, jakie firma Caterpillar wprowadziła w nowej linii ładowarek. Poprzedni identyfikator modelu o najwyższych parametrach wydajności XHP został obecnie zastąpiony znaczkiem XE zarówno dla linii Cat SSL, jak i CTL.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.