Aktualności

Caterpillar podpisuje strategiczną umowę z CRH

Data publikacji:

Caterpillar ogłosił, że podpisał strategiczną umowę elektryfikacyjną z CRH, aby przyspieszyć wdrażanie rozwiązań Caterpillar o zerowej emisji spalin. CRH jest największym producentem kruszyw w Ameryce Północnej i pierwszą firmą w tej branży, która podpisała taką umowę z Caterpillar.

    Caterpillar podpisuje strategiczną umowę z CRH

Umowa koncentruje się na przyspieszeniu wdrożenia elektrycznych ciężarówek terenowych Caterpillar o masie od 70 do 100 ton oraz rozwiązań w zakresie ładowania w zakładach CRH w Ameryce Północnej. W ramach umowy CRH weźmie udział w programie Early Learner firmy Caterpillar dla elektrycznych wózków terenowych, testując i weryfikując jednostki w rzeczywistych zastosowaniach. CRH będzie również przekazywać opinie klientów na temat bezpieczeństwa, wydajności, wymagań operacyjnych i zgodności dla branży kruszyw.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z CRH, jako naszym pierwszym klientem z branży kruszyw, aby rozszerzyć nasze rozwiązania w zakresie elektryfikacji poza górnictwo. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, branża kamieniołomów i kruszyw wymaga różnorodnych rozwiązań. Nasza współpraca z CRH to ekscytująca okazja do wspólnej nauki i zdobycia cennych informacji na temat tego, w jaki sposób nasze produkty mogą najlepiej wspierać długoterminowe cele CRH w zakresie dekarbonizacji działalności - powiedziała prezes Resource Industries Group Denise Johnson.

Współpraca wspiera cel CRH związany z klimatem, jakim jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z działalności firmy poprzez wykorzystanie bardziej zrównoważonego sprzętu. CRH wyznaczyło sobie za cel zmniejszenie bezwzględnej emisji dwutlenku węgla o 30% do 2030 r. (w stosunku do roku bazowego 2021) oraz osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2050 r.

Scott Parson, prezes CRH Americas Materials Solutions, powiedział: – W CRH zdajemy sobie sprawę, że współpraca i innowacje mają kluczowe znaczenie dla realizacji naszych wiodących w branży celów w zakresie dekarbonizacji i osiągnięcia naszej ambicji zerowej emisji netto do 2050 roku. Dzięki partnerstwu z Caterpillar, będziemy wykorzystywać zrównoważony sprzęt w naszej działalności i budować nasze wspólne zaangażowanie w niskoemisyjną przyszłość.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.