Caterpillar z przesuwem bocznym

Data publikacji:

Firma Caterpillar ma znaczące doświadczenie w projektowaniu i budowie maszyn dla branży budowlanej, dzięki czemu wyznacza nowe standardy w zakresie rozwoju technologii i wdrażania ekologicznych rozwiązań. Jej maszyny odznaczają się bardzo dobrą wydajnością jednocześnie oferując komfort i ergonomię pracy. Koparko-ładowarka 427F2 z przesuwem bocznym jest wyrazem takiej właśnie polityki firmy.

W koparko-ładowarce 427F2 zastosowano sprawdzony silnik C3.4B o pojemności 3.4 l i mocy 55 kW ze sterowaniem elektronicznym, turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową. Układ wyposażony jest w filtr cząstek stałych i spełnia wymagania dotyczące emisji spalin Stage IIIB. Firmowe osie Cat zapewniają trwałość, cichą pracę i dobrą przyczepność nawet na nierównym podłożu. Wysoką zwrotność maszyny uzyskano poprzez zastosowanie siłownika dwustronnego działania w układzie AWD, który zapewnia kąt skrętu kół wynoszący 52°. Układ napędu na wszystkie koła uruchamiany jest w dowolnym momencie w razie potrzeby przełącznikiem znajdującym się na przednim panelu konsoli lub pedałem hamulca podczas hamowania wszystkich kół. Wzmocniony tylny most napędowy wyposażony został w hamulce z samoczynną regulacją luzu zainstalowane na półosiach wejściowych zwolnic, blokadę mechanizmu różnicowego i zwolnice. Przedni most układu AWD zamocowany jest wahliwie. Za przekazywanie napędu odpowiada 4-biegowa skrzynia Power Shuttle lub opcjonalnie 6-biegowa skrzynia Auto-Shift. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 40 km/h.

Wiele możliwości konfiguracji

Inteligentny układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem w położeniu neutralnym i systemem wykrywania obciążenia, aktywnie reguluje wydatek i przepływ oleju gwarantując optymalny dobór mocy. Maksymalny wydatek pompy wynosi 160 l/min. Ładowarka przeznaczona jest raczej do lekkich prac w zakresie podnoszenia i załadunku. Posiada funkcję podnoszenia równoległego. Koparko-ładowarka 427F2 jest dostępna z ramieniem teleskopowym umożliwiającym większy zasięg i większą głębokość kopania. Przy zastosowaniu ramienia standardowego, głębokość kopania wynosi niespełna 4,28 m, z ramieniem teleskopowym głębokość ta wynosi od ok. 4,28 do 5,27 m. Opcjonalna funkcja hydraulicznego przesuwu bocznego umożliwia operatorowi koparki ustawienie jej na pełnej szerokości ramy co jest bardzo przydatne w miejscach o ograniczonej dostępnej przestrzeni. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też kabina operatora oparta na konstrukcji ROPS/FOPS dostępnej w standardzie. Tutaj jak zawsze Caterpillar oferuje bardzo wiele możliwości konfiguracji wyposażenia. W wersji standardowej dostępne są: nagrzewnica, system oświetlenia wnętrza, uchwyty na napoje i różne schowki, przycisk blokady mechanizmu różnicowego na pulpicie sterowniczym, otwierane szyby boczne z przodu i z tyłu, osłona przeciwsłoneczna na całej szerokości, wycieraczki, zestaw wskaźników z wyświetlaczem LCD, wewnętrzne gniazdo zasilania, system oświetleniowy LED, kolumna kierownicy z regulacją kąta pochylenia czy blokada bezpieczeństwa dla układu hydraulicznego i skrzyni biegów. W opcji dostępne są dodatkowo: system klimatyzacji, radio w wersji Premium, podgrzewany fotel, klawiatura z zabezpieczeniami itd. Maksymalny poziom hałasu w kabinie wynosi 74 dB(A). Caterpillar dostarcza również różnego rodzaju osprzęt do ładowarki w tym: łyżki do załadunku o pojemności od 0,96 do 1,3 m³, szczotki, ramiona transportowe, wysięgniki, widły, lemiesze, a do koparki różnego przeznaczenia łyżki, młoty, świdry ziemne i płyty zagęszczające. Montaż osprzętu jest szybki i nie stwarza problemów. Serwis i konserwacja maszyny również zostały maksymalnie uproszczone. Dostęp do newralgicznych miejsc nie jest utrudniony, a zastosowanie bezobsługowych wałów i osi wyklucza konieczność smarowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.