[ATB] Technika Chicago Pneumatic

Chicago Pneumatic - Sprężarki przewoźne

Data publikacji:

Chicago Pneumatic produkuje łącznie 12 modeli śrubowych i sprężarek przewoźnych.

Grupa czerwonych sprężarek mobilnych Red Rock obejmuje najnowsze urządzenia tego typu produkowane przez Chicago Pneumatic. Wśród 10 dostępnych modeli są konstrukcje kompaktowe o mniejszej mocy, jak i bardziej wydajne narzędzia. W cięższych zadaniach sprawdzą się egzemplarze z systemem kontroli ciśnienia.

Chicago Pneumatic produkuje łącznie 12 modeli śrubowych sprężarek przewoźnych. Dziesięć w ramach serii Red Rock oraz dwie o znacznie większych możliwościach CPS 11-10 oraz CPS 11-14. Każda z nich może być holowana za pomocą samochodu osobowego. Nie potrzeba zatem kierowcy z dodatkowymi uprawnieniami. W zależności od modelu dostępne są różne dyszle i zaczepy. Rozmaite warianty podwozia to jeden z punktów na liście wyposażenia dodatkowego w każdym modelu.
Producent podkreśla, że cechą wspólną dla wszystkich sprężarek mobilnych Chicago Pneumatic jest wyjątkowa wytrzymałość konstrukcji. Elementy robocze są umieszczone pod pokrywą wykonaną z odpornego polietylenu.
Wszystkie modele z serii Red Rock zasilane są 3- lub 4-cylindrowymi silnikami marki Kubota. 3-cylindrowejednostki pracują w najmniejszych sprężarkach CPS 2.0 oraz CPS 2.5 generując moc na poziomie odpowiednio 20 i 25 KM. W pozostałych modelach moc silnika wzrasta do 45 KM (cztery najwyższe modele serii). Sprężarki z serii Red Rock produkują powietrze pod ciśnieniem 7 barów. Wyjątek stanowią modele CPS 2.0-12 oraz CPS 3.5-10, w których nominalne ciśnienie wynosi odpowiednio 12 i 10 barów. Wydajność kolejnych urządzeń mieści się w zakresie od 2 do 5 m3/min.
Oprócz serii Red Rock w ofercie Chicago Pneumatic są jeszcze dwa modele sprężarek przewoźnych. Mowa o maszynach CPS 11-10 i CPS 11-14 wyposażonych w system kontroli ciśnienia. Warto zaznaczyć, że producent określa je mianem „najbardziej wytrzymałych kompresorów średnich rozmiarów w historii firmy”. Zostały one zaprojektowane do pracy w najcięższych warunkach. Począwszy od wydajnych układów produkujących sprężone powietrze, na wytrzymałej obudowie kończąc. W modelu CPS 11-10 ciśnienie można ustawić na 7 lub 10 barów, natomiast w CPS 11-14 na 12 lub 14 barów. W zależności od konkretnego modelu i ustawień wydajność mieści się w zakresie od 9,8 do 11,4 m3/min. Warto również zaznaczyć, że obie konstrukcje napędzane są 4-cylindrowymi silnikami John Deere o mocy odpowiednio 116 i 140 KM.
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.