[ATB] Opinie użytkowników

Chwytak MB Crusher w dobrych rękach

Data publikacji:

Ręczna precyzja, ale przy tym rozrywa i demontuje jak maszyna - powiedziało trzech klientów firmy MB Crusher, operatorów sprzętu do robót ziemnych, którzy wyburzali budynki. Wszyscy mieli ten sam cel - wyburzyć i odzyskać jak najwięcej materiału przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa - i przy użyciu tego samego rodzaju sprzętu: chwytaka sortującego tego renomowanego włoskiego producenta.

    Chwytak MB Crusher w dobrych rękach

Rozbiórka domu wiejskiego z 1940 r., który nie nadaje się do użytku i jest niebezpieczny, wiąże się ze skomplikowanymi czynnościami. Michele Foglia z Effe Emme Edilizia doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zamiast klasycznego chwytaka do wyburzeń wybrał chwytak MB Crusher MB-G900. Zamontował go na koparce Kobelco, aby zburzyć konstrukcję od początku do końca. Zamiast wyburzać, rozebrał ją kawałek po kawałku i to za pomocą chwytaka MB Crusher. Natychmiast odzyskał wszystkie materiały - stropy, belki - do utylizacji. I jeszcze udało się odzyskać wapień, który miał być ponownie wykorzystany do budowy nowego budynku. Chwytak MB-G chwytał materiały z dużą delikatnością i zwinnością, umożliwiając bezpieczną pracę zarówno na placu budowy, jak i po stronie ulicy.

– Świetnie się bawiliśmy: był dokładny w demontażu konstrukcji i zwinnie pracował. Jesteśmy zdumieni, że udało nam się wyburzyć cały dom za pomocą chwytaka

– podkreślił Michele Foglia.

Zabezpiecza i demontuje

Duża siła zacisku zębów umożliwia odzyskanie materiału bez jego zniszczenia, zabezpieczając w ten sposób materiały, które mogą być ponownie wykorzystane. Ten szczegół skłonił Gianlucę Venturuzzo z weneckiej firmy Trevisan Carlo do wykorzystania modelu MB Crusher MB-G1200 w kilku pracach, zwłaszcza przy rozbiórce budynku z prefabrykatów z płyt izolacyjnych i żelaza oraz domu wiejskiego z lat 50.

– Jest to bardzo praktyczny sprzęt, prosty i szybki w obsłudze. Ma bardzo intuicyjne sterowanie otwieraniem i zamykaniem zębów oraz obracaniem samego sprzętu. Na przykład przy demontażu mogłem wziąć kilka drewnianych belek naraz, co znacznie przyspieszyło pracę

– wyjaśnia użytkownik.

Jak w filmie science fiction

Roberto Chiappelli z włoskiej Friuli również wybrał MB Crusher MB-G900, ponieważ pozwala mu szybko wykonywać precyzyjne prace.

– Pozwala na chwytanie materiałów tak jak ręką. To tak, jakby wcześniej ograniczono mnie do posiadania jednego palca. Teraz mam wrażenie, że mam dwa palce i dzięki temu jestem w stanie chwycić to, co chcę. Będąc w branży od wielu lat, mogę zaświadczyć, że dawno temu taki sprzęt byłby czystym science fiction

– podkreśla Roberto Chiappelli.

Faktem jest, że rozbieranie konstrukcji kawałek po kawałku już sortuje i oddziela materiały, które można poddać recyklingowi, te które trzeba zutylizować i te, które można ponownie wykorzystać na budowie. Dzięki temu oszczędza się czas, a co za tym idzie, obniża koszty.
Jeśli wszechstronność, bezpieczeństwo i szybkość to motto dzisiejszego placu budowy, to posiadanie dodatkowej „ręki” ułatwia wszystko. Wszystkie modele chwytaków MB Crusher MB-G są wyposażone w zawór bezpieczeństwa (który utrzymuje chwytak w stanie zamkniętym w przypadku wycieku w obiegu oleju). Niektóre z nich są również wyposażone w cichy blok, który pozwala na używanie chwytaka nawet w miejscach, w których należy kontrolować hałas, czyli na wszystkich tych placach budowy w centrach miast lub gęsto zaludnionych obszarach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.