[ATB] Aktualności

Ciężarówki Renault w pełni elektryczne

Data publikacji:

Gmina Neuilly-sur-Seine (niedaleko Paryża) zdecydowała się na szerokie wykorzystanie energii elektrycznej przy zbiórce odpadów komunalnych. Tym samym, SUEZ odnowił swoje zaufanie do francuskiego producenta Renault Trucks, zamawiając dziesięć dodatkowych, w 100% elektrycznych pojazdów D Wide Z.E.

Po kilku miesiącach eksploatacji pierwszego D Wide Z.E., SUEZ i Renault Trucks pozytywnie oceniają swoją współpracę i zobowiązują się do prowadzenia zbiórki odpadów w sposób bardziej przyjazny dla jakości życia mieszkańców. Śmieciarki nowej generacji będą zbierać odpady pomiędzy Neuilly-sur-Seine i, w zależności od rodzaju odpadów, Saint-Ouen lub Gennevilliers, nie emitując spalin ani CO2.

 

Zmniejszenie emisji CO2 i poprawa jakości życia mieszkańców jest przedmiotem szczególnej troski zarówno SUEZ jak i Renault Trucks. Po przekazaniu pierwszej ciężarówki D Wide Z.E. do zbiórki odpadów dla 63 000 mieszkańców Neuilly-sur-Seine w lipcu 2020 r., SUEZ i Renault Trucks pozytywnie oceniają to partnerstwo. Technologia elektryczna jest doskonale dostosowana do zbiórki odpadów komunalnych i zapewnia znaczną poprawę śladu ekologicznego oraz komfortu użytkowników i mieszkańców, przy zerowej emisji lokalnej i emisji CO2 zredukowanej nawet o 95%.

Ta pierwsza ocena pozwoliła również na dokonanie pewnych dostosowań technicznych, takich jak programowanie ogrzewania kabiny i optymalizacja działania sprzętu, w tym liczby cykli zagęszczania, liczby operacji wstrząsania i prędkości mechanizmów.

"Kontrakt na taką skalę świadczy o dojrzałości technologii elektrycznej i entuzjazmie rynku - wyjaśnia Christophe Martin, dyrektor zarządzający Renault Trucks France. "Nasze elektryczne pojazdy spełniają operacyjne potrzeby naszych klientów. Wszystkie wskaźniki zmieniają się na zielone, a era pionierów, takich jak my, jest za nami, z mniejszymi przeszkodami w zakupie." Francuski producent stawia sobie za cel, aby do 2025 roku 10% jego sprzedaży stanowiły pojazdy elektryczne.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.