[ATB] Nowości

CIFA K56L do samochodów ciężarowych 

Data publikacji:

Pompa Steeltech K56L do samochodów ciężarowych to wytrzymała i wszechstronna maszyna do pracy na dużych placach budowy. Model ten jest kolejnym, naturalnym krokiem firmy CIFA po 55-metrowym modelu K55L, który stał się już prawdziwym bestsellerem i jest obecnie standardem branżowym. K56L to wyjątkowe połączenie inteligentnych rozwiązań poprawiających łatwość użytkowania i solidność przy niskich kosztach eksploatacji.

    CIFA K56L do samochodów ciężarowych 

Model K56L dostępny jest z trzema różnymi jednostkami pompującymi, tj. z obiegiem otwartym HP1606H plus, obiegiem zamkniętym HP1608EC oraz HP1808ECX. Na rynek europejski może być montowany w klasycznej ciężarówce 10x4. Cała konstrukcja została zoptymalizowana tutaj pod kątem maksymalnego obciążenia tylnych osi (10 ton). Podwozie K56L posiada solidną pod-wieżyczkę, w której znajduje się łatwo dostępny zbiornik oleju. Nowa wieża zapewnia bardziej zwarte zamykanie wysięgnika, tak aby nie wystawał on poza zespół pompujący lub ponad kabinę. Pięciosekcyjny wysięgnik zbudowany jest w konfiguracji RZ. To rozwiązanie jest idealne dla pełnego wykorzystania dostępnego wydłużenia pionowego, bez komplikowania obsługi podczas fazy pozycjonowania.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa

Wykorzystanie dużych możliwości, jakie oferuje pompa K56L, jest zasługą intuicyjnego i wydajnego elektronicznego systemu zarządzania. Działania operacyjne na placu budowy są przy tym łatwiejsze i bezpieczniejsze w realizacji. Inteligentne sterowanie pompą odbywa się bowiem za pośrednictwem systemu Smartronic, który zawiera  następujące  funkcje zarządzania.

Zaawansowana kontrola stabilności ASC (Advanced Stability Control) maksymalizuje obszar roboczy w oparciu o rzeczywiste otwarcie podpór. W przypadku gdy pojawia się ryzyko utraty stabilności, funkcja włącza się automatycznie, spowalniając ruch wysięgnika lub nawet zatrzymując go, zanim osiągnie stan krytyczny. System MBE (Max Boom Extension) wyznacza operatorowi maksymalną odległość, jaką można osiągnąć za pomocą wysięgnika w przypadku częściowego otwarcia podpór.

Jeszcze przed rozłożeniem wysięgnika operator może zobaczyć na wyświetlaczu maszyny rzeczywiste maksymalne rozłożenie, które można bezpiecznie osiągnąć w danych warunkach. Pakiet Smartronic Advanced zawiera z kolei funkcję automatycznego składania i rozkładania wysięgnika do samodzielnego wykonywania sekwencji. System zastępuje operację zautomatyzowaną i doskonale skalibrowaną sekwencją, która przyspiesza pracę i zapobiega błędom podczas manewrowania.

W opcjonalnym wyposażeniu pompy Steeltech K56L znajduje się system telematyczny CIFA Vista wspomagający użytkownika w zarządzaniu i monitorowaniu flotą firmy, poprzez funkcje geolokalizacji pojazdu, obsługi, konserwacji, rejestrowania wydajności i wskazywania komunikatów o błędach.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.