Cłapa Maszyny Budowlane - Lżejsza dola posadzkarza

Data publikacji:

W jaki sposób ułatwić pracę posadzkarzy? Jak skutecznie wyeliminować najczęstsze reklamacje występujące przy wykonywaniu podłoży cementowo-piaskowych betonowych, tj. rys skurczowych, łódkowanie przy dylatacjach i narożnikach oraz zbyt małej wytrzymałości na ściskanie i ścinanie? Skuteczne lekarstwo proponuje firma Cłapa Maszyny Budowlane z m. Pieczyska k. Wieruszowa w Łódzkiem, która ma w swojej ofercie unikatowe i opatentowane urządzenie do wykonawców posadzek Floor Master.

Co kryje się pod tą nazwą? Cieszący się dużą popularnością na rynkach eksportowych Floor Master to automatyczna łata o długości od 1,6 do 3 m (masa – od 30 do 55 kg), która zawibrowuje i niweluje podłoża betonowe. – Od wielu lat jestem posadzkarzem. Wyszedłem zatem naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pracujących w tej branży, którzy mają poważny problem z pozyskaniem fachowej siły roboczej. A za tym idzie jeszcze poważniejszy problem, z odpowiednim wykonaniem podłoży cementowo - piaskowych oraz betonowych. Tymczasem łata Floor Master, dzięki specjalnie skonstruowanej głowicy, zawibrowuje podłoże na głębokość do 10 cm. Powoduje to maksymalne wykorzystanie zbrojenia rozproszonego oraz siatki stalowej, eliminując powstanie rys skurczowych. Zawibrowanie półsuchej mieszanki powoduje jednocześnie wzmocnienie wytrzymałości na ściskanie do 30% oraz ścinanie do 25% - przekonuje Janusz Cłapa, właściciel firmy.

Wysoka jakość, wysoki komfort

Zdaniem producenta, Floor Master pozwala zwiększyć jakość wykonywanych posadzek oraz wydajność pracy, do 80 m²/h. Urządzenie jest przy tym ergonomiczne i nieskomplikowane w obsłudze – do jego sprawnej obsługi wystarczy kilkugodzinne szkolenie (dla porównania – w technologii tradycyjnej konieczne jest nawet roczne doświadczenie). Praca posadzkarki odbywa się poprzez jazdę „od ściany do ściany" bez konieczności przestawiania maszyny (np. w narożnikach) czy też zmiany jej kierunku jazdy. Zastosowanie Floor Master pozwala także uniknąć pracującym w branży posadzkarskiej wielu chorób zawodowych, wśród których najczęściej występują: zwyrodnienie stawów kolan, kręgosłupa czy stawów biodrowych.
Firma Cłapa Maszyny Budowlane działa na rynku posadzkarskim od 1994 r. i ma w swojej ofercie maszyny do mieszania i podawania betonu firm BMS, Brinkmann, Putzmaister – zajmuje się również działalnością usługową w zakresie wykonywania podłoży.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.