Carl Gustaf Göransson, dyrektor marki CNH Industrial Construction Equipment, wziął udział w odbywającym się corocznie Międzynarodowym Kongresie Maszyn i Urządzeń Budowlanych organizowanym przez CECE. Przy tej okazji podkreślił głębokie przemiany, jakie zachodzą obecnie w branży, a także przedstawić perspektywy na przyszłość.
Stolica Włoch - Rzym była gospodarzem kolejnej edycji CECE, stowarzyszenia skupiającego wszystkie zainteresowane podmioty z sektora prywatnego (stowarzyszenia krajowe, producenci, firmy budowlane) oraz organy sektora publicznego (przedstawiciele instytucji europejskich i krajowych), które działają w segmencie maszyn budowlanych i sprzętu do robót ziemnych. Przemysł ten ma duże znaczenie dla rozwoju społeczeństwa europejskiego i jego gospodarki, jeśli weźmie się pod uwagę, iż w produkcję maszyn budowlanych w Europie zaangażowanych jest bezpośrednio lub pośrednio około 400 tys. osób.
Zmieniający się produkt
W tegorocznym kongresie kluczową rolę odegrała firma Case Construction Equipment, po części dzięki bliskim związkom marki z Włochami, krajem goszczącym tegoroczny Kongres CECE. Wszak Case prowadzi działalność badawczo-rozwojową i dwa zakłady produkcyjne we Włoszech - w San Mauro Torinese i w Lecce, gdzie ponad 1000 pracowników produkuje różne rodzaje maszyn budowlanych - od minikoparek, poprzez koparki gąsienicowe, koparko-ładowarki, ładowarki kołowe, aż po równiarki. Carl Gustaf Göransson, dyrektor marki CNH Industrial Construction Equipment i członek rady wykonawczej Grupy CNH Industrial, wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Jak zmienia się klient: otwarta debata o wspólnej wizji”. Położył przy tym szczególny nacisk na rosnące zapotrzebowanie na digitalizację i wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki w zakresie łączności, a także na wzrost popytu na maszyny oferujące coraz wyższą produktywność i większe poszanowanie środowiska. – Wśród różnych gałęzi przemysłu nasz segment - reprezentowany przez maszyny pracujące na placach budów, w kamieniołomach czy na naszych drogach - nie jest w pierwszej chwili kojarzony z koncepcją innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju. Nic bardziej błędnego - od wielu lat przodujemy we wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii w naszych maszynach, takich jak zarządzanie telematyką czy systemy sterowania, które umożliwiają osiągnięcie lepszej wydajności i zwiększonej produktywności maszyn. Co więcej, nieustanna koncentracja na redukcji zużycia paliwa idzie w parze z ograniczeniem emisji spalin, co świadczy o znacznych wysiłkach wszystkich producentów, a w szczególności firmy Case, aby produkować maszyny, które są coraz bardziej wydajne i korzystne dla środowiska, w którym działamy – powiedział Göransson.
GA
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę