[ATB] Aktualności

CNH otwiera linię produkcyjną elektrycznych ładowarek kołowych w Lecce

Data publikacji:

CNH uruchomiło nową linię produkcyjną elektrycznych kompaktowych ładowarek kołowych w swojej fabryce w Lecce we Włoszech. Te innowacyjne maszyny, sprzedawane pod markami CASE i New Holland, są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na bezemisyjne rozwiązania w sektorze budowlanym i rolniczym.

    CNH otwiera linię produkcyjną elektrycznych ładowarek kołowych w Lecce

CNH wprowadza elektryczne ładowarki kołowe

Elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa, zaprojektowana i zbudowana w fabryce w Apulii, będzie sprzedawana pod markami CASE i New Holland oraz dystrybuowana na całym świecie. Tworząc trzeci model z napędem elektrycznym, CNH potwierdza kluczową rolę innowacji w rozwoju wysokowydajnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

 

Wydarzenie w Lecce

3 lipca 2024 r. w fabryce CNH w Lecce we Włoszech otwarto linię produkcyjną nowej elektrycznej kompaktowej ładowarki kołowej. Model będzie produkowany pod markami CASE (12EV) i New Holland (W40X) i trafi na rynki całego świata, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na bezemisyjne maszyny w sektorze budowlanym i rolniczym. Zakład w Lecce, obchodzący niedawno 50-lecie działalności, jest jednym z głównych centrów produkcyjnych CNH we Włoszech i regionie EMEA. Produkcja wzrosła o 88% w latach 2020-2022, a w 2023 r. odnotowano największą liczbę wyprodukowanych maszyn od momentu założenia zakładu.

 

Inwestycje w infrastrukturę i zrównoważony rozwój

W 2022 r. CNH zainwestowało około 13 mln euro w nowe zaawansowane instalacje, w tym nową instalację do malowania i maszynę do cięcia plazmowego. Wdrożono także system fotowoltaiczny pokrywający 40% powierzchni produkcyjnej, potwierdzając zaangażowanie w zrównoważony rozwój i samowystarczalność energetyczną zakładu.

 

Elektryczna innowacja

Nowa elektryczna kompaktowa ładowarka kołowa, zaprezentowana na międzynarodowych targach ConEXPO w Las Vegas i Agritechnica w Hanowerze, oferuje korzyści w zakresie niskiego poziomu hałasu i zerowej emisji spalin. Maszyny te gwarantują wysoką wydajność i niższe koszty eksploatacji niż pojazdy napędzane silnikami wysokoprężnymi. Ciro Casapulla, dyrektor ds. rozwoju produktów budowlanych, podkreślił, że projekt nowej ładowarki wykorzystuje technologie z sektora lotniczego, co pozwoliło na zmniejszenie masy maszyny i poprawę jej wydajności. Nowa elektryczna ładowarka ma zasięg od 3 do 6 godzin, a ładowanie może odbywać się zarówno z domowego gniazdka, jak i za pomocą szybkiej ładowarki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.