[ATB] Aktualności

Czas na wynajem

Data publikacji:

Koncern LiuGong przejął chińską firmę Herc Holding Hertz Equipment Rental Company Limited, znaną również jako Hertz China. Jest to naturalne następstwo ogłoszonej niedawno decyzji, iż LiuGong rozpoczyna nową globalną działalność w zakresie wynajmu i sprzętu używanego.

– Dla firm z branży sprzętu budowlanego wynajem jest największym segmentem przemysłu w Europie i Ameryce Północnej. Przewiduje się też, że stanie się znaczącą częścią branży w Chinach. Wynajem stanowi już ponad 90% rynku w Chinach w zakresie platform wiertniczych – skomentował Kevin Thieneman, wiceprezes LiuGong. – Mamy przyjemność nabyć firmę prowadzoną przez doświadczony zespół, przeszkolony w zakresie metodologii biznesowych jednej z wiodących firm wynajmujących na świecie. Biznes Hertz China umożliwi firmie LiuGong i naszym dilerom przyspieszenie rozwoju rozwiązań w zakresie wynajmu zarówno w Chinach, jak i na świecie – dodał.

Warunki transakcji nie zostały ogłoszone, ale oczekuje się, że zostanie ona sfinalizowana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, po uprzednim zatwierdzeniu przez władze chińskie. – Sprzedaż naszej firmy w Chinach jest dopełnieniem wszystkich naszych międzynarodowych operacji, których celem jest skupienie się na rynku północnoamerykańskim. Cieszymy się, że firma ta zasili zespół LiuGong, lidera w branży sprzętu budowlanego i przenoszenia materiałów w Chinach. Wierzymy, że LiuGong zaoferuje możliwość znacznego rozwoju dla zespołu Hertz China – powiedział z kolei Larry Silber, prezes i dyrektor generalny Herc.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.