[ATB] Aktualności TVH

Części i akcesoria do ruchomych podestów roboczych od TVH

Data publikacji:
Części i akcesoria do ruchomych podestów roboczych od TVH

Firma TVH to kompleksowy dostawca w zakresie części do ruchomych podestów roboczych (MEWP/RPR), który oferuje ponad 20 lat doświadczenia w tym segmencie rynku. TVH oferuje asortyment odpowiedni do wszystkich najważniejszych marek i modeli na rynku oraz nieustannie dąży do dalszego rozwoju oferty. 

Potwierdza to w swojej opinii Rik Vanwildemeersch, który jest w TVH specjalistą ds. rozwoju rynku ruchomych podestów roboczych. Obserwuje i analizuje rynek RPR, aby skutecznie rozwijać ofertę TVH w zakresie części do nich. Od pierwszego dnia pracy w firmie w 2004 roku Rik pełnił różne funkcje w różnych działach - począwszy od doradcy ds. handlu elektronicznego poprzez wsparcie sprzedaży zewnętrznej aż po koordynację kierownictwa produktu. Dzięki tym doświadczeniom doskonale zna firmę TVH oraz specyfikację ruchomych podestów roboczych.

Kompleksowy sklep z częściami do RPR

TVH na rynku części zamiennych do ruchomych podestów roboczych działa od prawie 20 lat.

– Firma TVH po raz pierwszy pojawiła się na rynku części i akcesoriów do ruchomych podestów roboczych w 2004 roku. Od lat systematycznie poszerzamy asortyment, dzięki czemu staliśmy się kompleksowym sklepem, który oferuje ponad 1,5 mln znanych numerów katalogowych części. Szeroka oferta, obejmująca dżojstiki i skrzynki sterownicze, sterowniki i płytki drukowane, części silnika, elementy instalacji filtracyjnej, akumulatory i ładowarki, koła i opony, części elektryczne i części elektroniczne, części hydrauliczne, naklejki, alternatory i rozruszniki, podwozia i części nadwozia oraz wiele innych. Te części i akcesoria są odpowiednie do wszystkich najważniejszych marek na rynku, w tym Aichi, Genie, Haulotte, JLG, Manitou, Niftylift, Sinoboom, Skyjack, Snorkel, Zoomlion – mówi Rik Vanwildemeersch.

Ale to nie wszystko. – W TVH jesteśmy również zawsze otwarci na współpracę partnerską. W 2021 r. zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem części Sinoboom. Ale te partnerstwa nie ograniczają się wyłącznie do marek maszyn. Jesteśmy również np. oficjalnym dystrybutorem firmy Delta-Q. Firma ta dostarcza rozwiązania do ładowania akumulatorów, które zwiększają wydajność i niezawodność maszyn. Oczywiście jesteśmy również zawsze otwarci na inne partnerstwa, które pomagają nam zapewnić jeszcze lepszą obsługę klienta – dodaje specjalista w TVH.

Elektryczna przyszłość

Aby skutecznie konkurować na rynku konieczne jest baczne przyglądanie się rynkowi. – Trendem godnym uwagi w branży ruchomych podestów roboczych jest elektryfikacja. Z pewnością nie jest to zjawisko nowe, ponieważ około 50% wszystkich MEWP w eksploatacji to urządzenia elektryczne. Liczba ta stale rośnie, częściowo ze względu na przepisy, np. bardziej rygorystyczne normy dotyczące emisji i hałasu. Ale elektryfikacja to atrakcyjna opcja również ze względu na korzyści ekonomiczne – wyjaśnia Rik Vanwildemeersch. Elektryczne ruchome podesty robocze są tańsze niż maszyny z silnikami spalinowymi pod kilkoma względami. Przede wszystkim prąd jest obecnie tańszy niż paliwa. Po drugie maszyna elektryczna jest bardziej uniwersalna, ponieważ można z niej korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Trzecią ważną zaletą jest to, że elektryczne MEWP mają mniej podzespołów (hydraulicznych), dzięki czemu są bardziej niezawodne. W końcu prawdopodobieństwo przestojów z powodu awarii maszyny jest mniejsze.

– Wszystkie niezbędne części do ruchomych podestów roboczych są już dostępne w TVH – zapewnia przedstawiciel firmy. – Ale jednocześnie bacznie obserwujemy rynek. Ponieważ nadal nie ma pewności, czy ewolucja ograniczy się do dalszej elektryfikacji, czy też większego znaczenia nabiorą maszyny hybrydowe. Jednak wygląda na to, że wraz z pojawieniem się elektrycznych podnośników koszowych i elektrycznych RPR w wydaniu terenowym szala przechyla się na korzyść tej pierwszej opcji. A jeżeli wybiegniemy nieco dalej, zobaczymy, że kilku producentów eksperymentuje już nawet z wodorem.

Inne wydarzenia

Ostatecznie wszystko będzie zależało od tego, jakie inwestycje klient jest skłonny poczynić i z jakimi kosztami to się wiąże. I to podejście nie dotyczy wyłącznie maszyn elektrycznych. – W TVH stale obserwujemy wszystkie trendy i rozwój sektora ruchomych podestów roboczych. Ponadto uważnie przyglądamy się potrzebom oraz oczekiwaniom naszych klientów i w razie potrzeby się do nich dostosowujemy. Dzięki temu nadal oferujemy najlepszy możliwy serwis części do ruchomych podestów roboczych – wyjaśnia Rik Vanwildemeersch.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.