[ATB] Budownictwo

Czy budownictwo ekologiczne to przyszłość?

Data publikacji:

Budownictwo ekologiczne ma przyszłość. Polskie firmy już proponują rozwiązania w tym zakresie. Zaczynają dostrzegać też, że ten kierunek, w dłuższej perspektywie, może okazać się bardzo opłacalny - zarówno finansowo, jak i wizerunkowo. Niemniej w tym temacie jest jest sporo do nadrobienia. W opinii Leszka Chłudy, dyrektora handlowego w firmie White Stone Development istnieje dość niski poziom świadomości odnośnie ważności zrównoważonego budownictwa, a także mała efektywność działań regulacyjnych ze strony administracji publicznej. - czytamy na stronie HouseMarket.pl

Czy budownictwo cyrkularne, ekologiczne ma w Polsce przyszłość?

Od lat obserwujemy rosnącą świadomość ekologiczną wśród naszych klientów, dlatego też z zaciekawieniem przyglądamy się dyskusji na temat wizji zamkniętego obiegu w budownictwie. Zważywszy jednak na stale zwiększające koszty przygotowania i realizacji projektów deweloperskich, a co za tym idzie rosnące ceny mieszkań, musimy mieć świadomość, że poszczególne rozwiązania przybliżające nas do tego upragnionego modelu powinny mieć również uzasadnienie ekonomiczne dla klientów, inwestorów i wykonawców, nie tylko w przyszłości, ale już na etapie realizacji danego projektu. Dlatego bardzo istotna w tym względzie będzie rola ustawodawcy, który może wprowadzić wiele zachęt do budowania zgodnie z modelem cyrkularnym.

Jak ważne są działania deweloperów w tym kierunku?

Możemy zwracać uwagę by wykonawcy ograniczali zanieczyszczenia i zużycie materiałów. Dotyczy to zarówno odpowiedniego projektowania budynków, jak i procesu budowy. Co ważne, to w bezpośredni sposób może ograniczyć koszty realizacji inwestycji.

Jakie ekologiczne rozwiązania będą w budownictwie zyskiwać na popularności?

Rozwiązania sprzyjające wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Trudno jednak przewidywać by bez dodatkowych zachęt deweloperzy myśleli o „drugim życiu” poszczególnych surowców wykorzystanych do budowy mieszkań, tym bardziej, że część półproduktów może być odebrana przez klientów jako mniej trwałe.

Źródło: HouseMarket.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.