[ATB] Technika

Dana - Nowa ciężka oś

Data publikacji:

Czołowy producent układów przeniesienia napędu do samochodów, pojazdów użytkowych i maszyn wprowadza nową ciężką oś tandemową z serii Spicer D172 do zastosowań w maszynach budowlanych, ciężkim transporcie oraz serwisie. To najnowszy przykład zaangażowania firmy Dana w proces maksymalizowania wydajności i czasu wykorzystania sprzętu, dzięki lekkim, a jednocześnie wytrzymałym i niezawodnym produktom.

Nowa oś została zbudowana na bazie istniejącego, wiodącego na rynku rozwiązania firmy Dana i jest o ponad 27 kg lżejsza od dotychczas oferowanych osi tandemowych z serii D170. Aby sprostać zróżnicowanym potrzebom w wielu zastosowaniach, most oferuje szeroki zakres przełożeń, od 3,07 do 6,14. Zastosowana przekładnia AdvanTEK o dużej powierzchni styku i wysokiej gęstości przenoszonej mocy zapewnia maksymalną wytrzymałość przy jednocześnie zredukowanej masie. Ponadto niezawodny, pasywny system zarządzania smarowaniem wymaga mniejszej ilości środka smarnego, dzięki wykorzystaniu opatentowanego dozowania optymalizującego przepływ smaru do wysoko wydajnych łożysk. – Dana szczyci się długą historią rozwoju innowacyjnych, wytrzymałych produktów do wszystkich pojazdów użytkowych na rynku. Przy opracowywaniu nowej osi tandemowej, w której zintegrowano szereg technologii wyznaczających nowe wzorce wydajności w branży, wysłuchaliśmy potrzeb specjalistów od flot i producentów pojazdów. Bo naszym celem jest pomoc klientom w maksymalizowaniu czasu pracy sprzętu i zwiększaniu wydajności – podkreśla Mark Wallace, prezes działu komercyjnych technologii napędowych firmy Dana.
Atrakcyjna oferta obejmująca zaawansowane rozwiązania układów napędowych dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów i maszyn pozadrogowych, a także do urządzeń przemysłowych i stacjonarnych, pozwala firmie Dana uzyskiwać wysokie obroty. Zatrudniające ponad 30 tys. pracowników w 33 krajach na całym świecie przedsiębiorstwo zrealizowało w ub. roku sprzedaż o wartości ponad 7,2 mld USD.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.