Dana Spicer - Precyzja kontrolowana

Data publikacji:

Tegoroczna Bauma obfituje w szereg innowacji z całego świata. Jednym z liczących się wystawców jest Dana Incorporated, która w roku bieżącym prezentuje nową przekładnię napędową Spicer TE50 Powershift, docelowo przeznaczoną dla pojazdów o mocy od 400 do 600 kW (od 544 do 816 KM), w tym dużych wozideł, ciężarówek wykorzystywanych w górnictwie podziemnym, a także ładowarek kołowych.

Przekładnia Spicer TE50 oferuje znakomite osiągi dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa, płynnej zmianie biegów, precyzyjnej obsłudze pojazdu i zoptymalizowanemu hamowaniu. Produkcja przekładni rozpocznie się w drugiej połowie br. – Rynek górnictwa i pojazdów budowlanych zmierza w kierunku większych pojazdów, rośnie popyt na zaawansowane technologie, które wspierają większą wydajność bez strat na precyzyjnej kontroli. Przekładnia Spicer TE50 zapewnia niezawodne rozwiązanie spełniające wymagania w zakresie wysoko wydajnych aplikacji pracujących w najtrudniejszych warunkach na świecie – stwierdza Aziz Aghili, prezes Dana Off-Highway Drive i Motion Technologies.
Projektanci przekładni Spicer TE50 zadbali, by pasowała do aktualnych konstrukcji pojazdów docelowych. Jest oferowana z cztero- lub ośmiobiegową skrzynią biegów, która ma zapewnić zoptymalizowane przełożenia. Zaawansowana blokada automatyczna ma poprawić wydajność paliwa, umożliwiając bezpośredni napęd nawet przy niskich prędkościach. Zintegrowany, automatyczny spowalniacz powoduje zmniejszenie zużycia hamulców.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.