[ATB] Nowości

Debiuty Solis na Agro Show

Data publikacji:
Debiuty Solis na Agro Show

Solis Polska z Rawy Mazowieckiej jest jedynym polskim importerem ciągników rolniczych marki Solis, które produkuje indyjska firma International Tractors Limited. Na tegorocznych targach w podpoznańskich Bednarach można było zobaczyć nowy model Solis 60. 

W ofercie ITL znajdują się obecnie ciągniki o mocach mieszczących się w zakresie od 18 do 90 KM, z napędem na 2 (2WD) lub 4 koła (4WD). Na polskim rynku dostępne są modele o małych gabarytach, które przeznaczone są głównie do prac komunalnych, ogrodniczych oraz sadowniczych.

Solis 60 to nowy model z czterocylindrowym silnikiem diesla ITL i pojemności 3,7 l o mocy 60 KM. Jednostka ta jest wyposażona w układ bezpośredniego wtrysku paliwa z rzędową pompą wtryskową renomowanej firmy Bosch. Za przekazywanie mocy odpowiada przekładna Carraro 12/12 z rewersem mechanicznym. Dźwignia rewersu zlokalizowana została po lewej stronie kierowcy dla ułatwienia pracy z ładowaczem czołowym.

Ciągnik wyposażony jest w 4 wyjścia hydrauliczne oraz wałek WOM w trzech prędkościach, łącznie z funkcją 540E, jego tylny podnośnik zapewnia udźwig maksymalny 2500 kg. Kabina operatora posiada system klimatyzacji, ogrzewanie, światło ostrzegawcze, światła przeciwmgielne oraz dodatkowe siedzenie dla pasażera. W porównaniu do wersji Solis 50, nowy model ma także większe opony w rozmiarze: przednie 7,5-16 (2WD) lub 9,5-24 (4WD) oraz tylne 16,9-28.

Model S 26 dostępny również z fabryczną kabiną

Miniciągnik S 26 napędzany jest chłodzonym cieczą, 4-suwowym silnikiem Mitsubishi z bezpośrednim wtryskiem o mocy 24,5 KM. Układ napędowy zawiera sprzęgło jednostopniowe sterowane mechanicznie oraz skrzynię biegów (6P+2T). Napęd przekazywany jest na dwie osie, blokada mechanizmu różnicowego sterowana mechanicznie jest w standardzie. Maksymalna prędkość poruszania się ciągnika wynosi w tym przypadku 17,05 km/h.

Układ hydrauliki zasilany jest pompą o wydatku 13,36 l/min, do dyspozycji operatora jest jedna para rozdzielacza hydraulicznego. Tylny podnośnik sterowany mechanicznie zapewnia udźwig 600 kg, co w tej klasie wagowej jest wartością wystarczającą. Tylny WOM oferuje dwie prędkości obrotowe 540 oraz 1000. Uwagę zwraca także fabryczna kabina operatora z systemem wentylacji i ogrzewania oraz radiem z głośnikami. Jest dobrze wytłumiona i nie przenosi drgań zapewniając wystarczająco komfortową, nawet wielogodzinna pracę. Ciągnik można w zależności od przeznaczenia i potrzeb dodatkowo wyposażyć w opony przemysłowe lub dedykowane dla nawierzchni trawiastych, a do tego różny osprzęt roboczy jak np. TUR, opryskiwacz zawieszany, kosiarkę bijakową, mulczer, pług do śniegu i wiele innych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.