[ATB] Aktualności

Dekpol Steel pod nowym szyldem

Data publikacji:

Spółka Dekpol z Pinczyna w woj. pomorskim podjęła decyzję o przeniesieniu produkcji osprzętu do maszyn budowlanych do powołanej z końcem 2019 r. spółki celowej Dekpol Steel.Celem jest dalsze zwiększenie rozpoznawalności marki, rozszerzenie oferty handlowej, ekspansja terytorialna oraz umocnienie pozycji na już obsługiwanych rynkach.

Przed nową firmą stawiane są ambitne zadania zorientowane na szybkie zwiększenie działalności operacyjnej. – Naszym głównym celem jest dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży. Dlatego będziemy koncentrować się na zwiększeniu rozpoznawalności marki Dekpol Steel. Rozbudujemy również struktury sprzedażowe na rynku polskim i zagranicznym. Chcemy także ze swoją ofertą na stałe wejść na rynek afrykański – podkreślił Andrzej Kuchtyk, prezes zarządu Dekpol Steel, dotychczas odpowiadający za rozwój tego segmentu w ramach spółki Dekpol.

W planie znajduje się również poszerzenie oferty handlowej. – Chcemy wprowadzić do sprzedaży nowe produkty do wyburzeń, recyklingu i przeładunku. Ofertę poszerzymy także m.in. o szybkozłącza do koparek i ładowarek. W roku 2020 rozpoczniemy również produkcję łyżek przedsiębiernych do koparek wydobywczych o masie własnej powyżej 300 ton  – dodał Andrzej Kuchtyk.
Producent z Pomorza obecnie wytwarza ok. 750 t wyrobów gotowych miesięcznie, z czego 95% trafia na eksport - do ponad 20 krajów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz    prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.