[ATB] Aktualności

Demarec i Hammer łączą się

Data publikacji:

Grupa Kinshofer, spółka macierzysta producenta osprzętu do demontażu i recyklingu Demarec, zgodziła się na przejęcie większościowego udziału producenta młotów hydraulicznych Hammer.

Włoska firma Hammer została założona w 2004 roku jako firma rodzinna przez Giovanniego Modugno. Obecnie współwłaścicielem i prowadzonym przez jego syna, Valerio Modugno, jest rozwój młotów hydraulicznych o ciężarze własnym do 15 ton i narzędzi do rozbiórki, które mogą sprawić, że przewoźnicy będą bardziej skuteczni i wszechstronni.

Marcel Vening, dyrektor generalny Demarec, powiedział, że Hammer to idealne połączenie, a jego pełna linia stanowi uzupełnienie oferty Demarec w obszarach, w których samemu Demarec brakowało wiedzy.

Według Kinshofera przejęcie Hammer jest istotne z punktu widzenia strategii rozwoju firmy. Stwierdzono, że oprócz dodania segmentów produktów do oferty grupy, w tym pełnej gamy młotów hydraulicznych i innych narzędzi do wyburzeń, połączenie poprawiłoby kanały dystrybucji zarówno dla Demarec, jak i Kinshofer.

Thomas Friedrich, prezes i dyrektor generalny Grupy Kinshofer, powiedział:

Kinshofer kontynuuje strategię dostarczania branży rozwiązania „One-Stop-Shop” oferującego znakomicie zaprojektowane produkty, aby zwiększyć wydajność i, co ważniejsze, zyskowność klientów. Przejęcie firmy Hammer było kolejnym krokiem w naszym podejściu do bycia światowym liderem w branży dzięki solidnej obecności lokalnej.

Valerio Modugno, współwłaściciel i dyrektor zarządzający Hammer, skomentował:

Koncentracja wiedzy i kompetencji będzie stanowić potężne centrum dla przyszłych zmian, z których klienci mogą korzystać. W szczególności połączenie obu asortymentów produktów stworzy bardziej przełomowe innowacje dla przemysłu. Cały zespół zarządzający Hammerem, który pozostanie w całości, jest bardzo podekscytowany możliwością bycia częścią tej wspólnej przyszłości. 

Oprócz własnej marki, Hammer będzie teraz sprzedawać swój asortyment pod dodatkowymi markami Demarec i Kinshofer, w zależności od tego, na jakim rynku są oferowane.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.