[ATB] Aktualności Deutz

Deutz - Rok sukcesów

Data publikacji:

Wzrost liczby nowych zamówień, przychodów i zysku operacyjnego odnotowano w całorocznych wynikach finansowych cenionego producenta silników - firmy Deutz za 2017 rok.

Wzrost liczby zamówień odnotowano we wszystkich głównych segmentach działalności - poziom ten osiągnął wartość 1,56 mld euro, co stanowi wzrost o 23,4% w stosunku do 2016 r., kiedy wynosił 1,26 mld EUR. W roku 2017 Deutz sprzedał prawie 162 tysiące silników, o 22% więcej niż w roku ubiegłym, a wszystkie segmenty rynku, do których trafiają jednostki napędowe niemieckiego producenta, odnotowują znaczny wzrost sprzedaży jednostkowej. W efekcie przychody firmy Deutz wzrosły o 17,4% do 1,48 mld euro, w porównaniu do 1,26 mld euro w poprzednim roku.

Europejski motor

Region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) odnotował wzrost przychodów o 21,9%, podczas gdy sprzedaż w obu Amerykach wzrosła o 11,9%. Przychody w regionie Azji i Pacyfiku pozostały na poziomie z 2016 r. Zysk operacyjny EBIT wzrósł o 81,2% w porównaniu do 2016 r., do 42,4 mln EUR; marża z prowadzonej działalności wyniosła 2,9%, w porównaniu do 1,9% odnotowanych w roku poprzednim. Jednocześnie zysk netto wzrósł z 16 mln EUR w 2016 r. do 121,2 mln EUR w 2017 r.
Dr Frank Hiller, prezes zarządu Deutz, skomentował osiągnięte wyniki: – Rok 2017 był bardzo udany dla firmy Deutz. Wprowadziliśmy ulepszenia poprawiające osiąganą przez nas wydajność operacyjną, nakłoniliśmy ludzi do pełnej identyfikacji z naszym strategicznym kursem, z którego nie zamierzamy zbaczać. Celem naszej nowej strategii E-Deutz jest zdobycie pozycji lidera na rynku innowacyjnych systemów napędowych w segmencie off-road.
Spółka Deutz twierdzi, że spodziewa się, iż branża silników nadal będzie czerpać korzyści z silnej globalnej gospodarki i pozytywnych trendów sprzedaży jednostkowej w kluczowych segmentach rynku. W 2018 r. Deutz prognozuje wyraźny wzrost przychodów i umiarkowany wzrost marży EBIT.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.