[ATB] Technika

Digga/Serafin Maszyny - Wiertnica PD50

Data publikacji:

Produkowane przez australijską firmę Digga wiertnice z serii PD przeznaczone do współpracy z koparkami i innymi maszynami roboczymi, wyróżniają się trwałym i wydajnym napędem Premium Drive, zapewniającym duży moment obrotowy przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy, oraz kompaktowymi gabarytami i wysoką jakością wykonania. Największe możliwości w tej gamie urządzeń zapewnia model PD50, dedykowany do maszyn o masie od 25 do 50 t.

Oferowane na polskim rynku przez spółkę Serafin Maszyny z podkrakowskich Przybysławic wiertnice Digga PD dostępne są w szerokim wyborze. Portfolio obejmuje urządzenia o maksymalnym momencie obrotowym od niespełna 1200 Nm do ponad 38 kNm, przeznaczone do współpracy głównie z koparkami, ale dzięki oferowanym przez producenta ramkom, adapterom, złączom i uchwytom także z innymi maszynami o masie już od od 0,75 t,
takimi jak minikoparki, miniładowarki przegubowe i burtowe, ładowarki kołowe, koparko-ładowarka, ładowarki teleskopowe.

Duży moment

Wiertnica PD50 współpracuje z koparkami klasy 25-50 t i wymaga przepływu oleju od 120 do 230 l/min (przy 130 barach), którego nie należy przekraczać, oraz ciśnienia od 120 do 240 barów (przy 140 l/min), którego również nie zaleca się przekraczać. Zależnie od przepływu wykonuje od 12 do 23 obr./min (120-230 l/min), zapewniając wysoki moment obrotowy, do 38,4 kNm przy maksymalnym ciśnieniu (12,2 kNm przy 120 barach), co pozwala wykonywać otwory wiertłem o średnicy do 1500 mm w glinie, łupkach oraz iłach, i do 1800 mm w glebach mineralnych. Wiertła i świdry uzbrojone są w wysokiej jakości odlewane zęby utwardzane węglikiem wolframu, zapewniającym znaczną żywotność. Mają bardzo prosty system mocowania z automatyczną blokadą, bez żadnych bolców, zawleczek czy innych elementów, niewymagający do obsługi narzędzi i czyniący wymianę zębów wyjątkowo łatwą.
Napęd PD50 dostępny jest również w wersji dwubiegowej, z wydajniejszym o 50% silnikiem hydraulicznym Vis Eaton, sprawdzającej się w każdym gruncie (luźnym, zwięzłym, skalistym), w której niższe przełożenie (współczynnik 2:1) zapewnia większy moment obrotowy (do 39,2 kNm) ułatwiający wiercenie większych otworów, a wyższy bieg umożliwia szybszą pracę, ale sprawdza się przy wierceniu mniejszych otworów.

Solidny napęd

Dużą zaletą wiertnic Digga PD jest trwały napęd Premium Drive zbudowany z podzespołów najwyższej jakości, w tym silnika hydraulicznego renomowanej firmy Eaton, na który udzielana jest 3-letnia gwarancja, oraz z kompaktowej przekładni planetarnej konstrukcji i produkcji Digga, objętej aż 5-letnią gwarancją, a także z wałka napędowego z dożywotnią gwarancją na wysunięcie. Solidnie zamocowany, dwuczęściowy wałek napędowy wiertnicy, prosty w serwisowaniu dzięki łatwym do wymiany uszczelniaczom, izoluje poza tym przekładnię planetarną od nadmiernych naprężeń bocznych.
Proste w obsłudze i montażu napędy PD mają wyjścia hydrauliczne umieszczone w górnej części obudowy, co w połączeniu z ich smukłą konstrukcją (średnica PD50 tylko 355 mm) pozwala bez obaw zagłębiać wiertnicę w wykonywany otwór dla uzyskania większej głębokości. Wyposażenie standardowe uzupełnia ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.
W wyposażeniu opcjonalnym dostępne są m.in. systemy Diggalign - wyrównywania/osiowania wiertła, oraz SCS -  kontroli kołysania wiertła. Diggalign wskazuje, kiedy świder lub wiertło nie pracuje w pionie lub pod założonym kątem, zapewniając odpowiednią korektę podczas wiercenia lub kotwiczenia. Opatentowany system SCS skutecznie tłumi natomiast kołysanie wiertła, z szybkością proporcjonalną do jego wychylenia. Umożliwia to operatorowi np. otrząśnięcie z wiertła pozostałości ziemi i zapewnia bezpieczne przejazdy z osprzętem w obrębie budowy. Ułatwia także powrót wiertłem do wykonywanego otworu w celu kontynuowania pracy. Zintegrowany z napędem i mocowaniem SCS jest całkowicie niezależny od układu hydraulicznego.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.