[ATB] Technika

Dingli Machinery dobra propozycja

Data publikacji:

Podnośniki to maszyny wykorzystywane do prac w różnorodnym terenie, tam gdzie prowadzone są prace na wysokościach. Idealnie nadają się do prac przy myciu okien w wysokich budynkach, konserwacji i renowacji budynków, obcinaniu drzew, montażu banerów reklamowych itd. Zapewniają szeroki zakres wychylenia w poziome i pionie, duży wysięg boczny przy wysokiej wydajności mechanizmu unoszenia. Dzięki temu, ramię wysięgnika, na którym zamocowany jest kosz może zostać precyzyjnie przesunięte bezpośrednio nad przestrzeń roboczą. W niniejszym zestawieniu przedstawiono ofertę wybranych producentów przegubowych podnośników teleskopowych z napędem spalinowym w popularnej kategorii wysokości roboczej ok. 16-18 m.

Chińska firma Dingli Machinery jest producentem podnośników teleskopowych charakteryzujących się wysoką jakością i zaawansowaną technologią. Podnośniki Dingli w 80% eksportowane są na cały świat, w tym na wymagające rynki australijski i amerykański. W Polsce wyłącznym przedstawicielem Dingli Machinery jest firma Comach. W ofercie Dingli znajdują się m.in. modele podnośników GTBZ16SU oraz GTBZ20SU. Pierwszy z nich - GTBZ16SU - jest mniejszym podnośnikiem, zapewnia wysokość roboczą 15,6 m przy wysokości ustawienia platformy 13,6 m oraz zasięg poziomy 8 m. Maksymalny dopuszczalny udźwig wynosi 1800 kg. Drugi prezentowany model - GTBZ20SU - zapewnia wysokość roboczą wynoszącą 20,3 m przy wysokości platformy 18,3 m, jego maksymalny zasięg poziomy to 12,1 m, a deklarowany udźwig 1350 kg. Jednostką napędową maszyn jest wysokoprężny silnik Deutz D2011LO3, a napęd przenoszony jest na 4 koła. Prędkość poruszania się wynosi od 1,1 do 5,1 km/h. Zewnętrzny promień skrętu wynosi w przypadku modelu GTBZ16SU 5,5 m, a dla modelu GTBZ20SU to 4,41m. Zastosowane ogumienie to odpowiednio 445/65-22.5 oraz 385/65-22.5. Chińskie podnośniki wyposażone są w dużą, samopoziomującą się platformę roboczą o wymiarach 6,7x2,28 m z możliwością obrotu o 180°. Maksymalny kąt nachylenia podnośników w obu modelach wynosi 40°. W kwestii wyposażenia podnośnika, seryjnie obejmuje ono m.in.: magistralę komunikacyjną CAN, bezpieczną pompę elektryczną, czujnik przeciążenia z alarmem, czujnik przechyłu, pokładowy system diagnostyczny, zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem silnika, automatyczne poziomowanie podwozia, automatyczne podpory, chłodnicę oleju hydraulicznego, a także licznik godzin pracy. W opcji dostępne są: sprężarka hydrauliczna, hydrauliczna pompa wodna, spawarka hydrauliczna oraz oświetlenie robocze LED.

Kolejne propozycje w następnych artykułach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.